Niechciani goście w łóżku

Pościel – kołdry i poduszki, kojarzą nam się z czymś czystym i przyjemnym. Tymczasem są też siedliskiem szkodliwych dla ludzkiego organizmu roztoczy i bakterii. Jak radzić sobie w walce z niechcianymi mikroorganizmami?

Niewidoczne dla ludzkiego oka, choć żyjące w naszych łóżkach bakterie i roztocza, są źródłem alergii mających duży wpływ na zdrowie. Ich obecność może wywołać silny kaszel, katar sienny, zapalenie spojówek, czy wysypkę skórną.

Beata Przybylak, ekspert marki Wendre:

Drobnoustroje to mikroskopijne pasożyty, które żywią się m.in. złuszczonym naskórkiem, a więc czymś, czego w naszej pościeli nie brakuje. Co ciekawe, to nie roztocza są niebezpieczne dla naszego zdrowia, a zawarte w ich odchodach alergeny. Kontakt z produkowanymi przez nie alergenami, może zagrażać poważnymi schorzeniami, takimi jak astma czy problemy z oddychaniem. Na takie powikłania, obok alergików, narażone są szczególnie dzieci i osoby starsze.

Regularnie dbaj o czystość pościeli

Warunki panujące w naszych łóżkach tworzą idealne środowisko dla rozwoju roztoczy. Warto więc pamiętać, że pomocne w walce z drobnoustrojami są zmiany temperatury. Wrażliwe na jej spadki i skoki mikroorganizmy, giną powyżej 45 i poniżej 18 stopni Celsjusza. Jeśli chcemy pozbyć się bakterii za pomocą niskiej temperatury, dobrym sposobem będzie wietrzenie pościeli w mroźne dni. By pozbyć się roztoczy z naszych kołder i poduszek, wystarczy uprać pościel. Im wyższa temperatura wody, tym większa skuteczność w zwalczaniu bakterii. Nastawiając pranie, pamiętajmy jednak, by stosować się do zaleceń producenta, które umieszczane są na metce.

Wysusz włosy przed pójściem spać

Wilgoć, to jeden z wielu czynników sprzyjających rozmnażaniu się roztoczy. Z tego powodu należy unikać spania z mokrymi włosami. Woda, którą może przesiąknąć poduszka, podobnie jak pot, zwiększa ryzyko rozwoju roztoczy i produkowanych przez nie alergenów.

Uczulenie na roztocze

Większość symptomów alergicznych dotyczy układu oddechowego i może utrzymywać się przez cały rok. Zadbaj, by w twoim otoczeniu było jak najmniej alergenów. W walce z nimi pomoże ci antybakteryjna pościel, korzystanie z urządzeń pochłaniających wilgoć oraz zredukowanie liczby wykładzin i dywanów.

Kołdry probiotyczne

Dobrym przykładem na połączenie innowacyjnej technologii z naturą jest Probiotyczna kołdra i poduszki marki Wendre. W tej linii Wendre w tkaninie umieściła mikrokapsułki w których zamknięto wyselekcjonowane bakterie probiotyczne. Podczas ruchu uwalniają się one z tkaniny i w naturalny sposób oczyszczają pościel z alergenów. Redukują też ilość odchodów roztoczy, niebezpiecznego źródła wielu alergii.

Beata Przybylak, ekspert marki Wendre:

To pierwsze takie rozwiązanie na rynku. Powstało w odpowiedzi na rosnące potrzeby osób cierpiących na różnego rodzaju alergie oraz tych, którzy cenią zdrowy i higieniczny sen. Znajdujące się w pościeli probiotyki, naturalnie zwalczają roztocza, zmniejszając tym samym ryzyko reakcji alergicznych, które mogą prowadzić do groźnego osłabienia odporności.

Kolejną nowatorską propozycją marki WENDRE jest linia kołder i poduszek Antibacterial. Te produkty wykonane zostały ze specjalnie opracowanych włókien ANTIBACT™ redukujących rozwój roztoczy oraz produkowanych przez nie alergenów do minimum. Co więcej, produkty marki Wendre z linii Antibacterial można prać w pralce automatycznej w temperaturze 60°C.

informacja prasowa: konkret PR


Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH