NFZ bez 4 miliardów

Rząd zdecydował o wycofaniu z Sejmu projektu ustawy poprzedniego gabinetu, dotyczącego przesunięcia środków z Funduszu Pracy do Narodowego Funduszu Zdrowia. Chodzi o prawie 4 mld zł.

Według autorów tego projektu, pieniądze z Funduszu Pracy mogłyby zasilić system ochrony zdrowia i być przeznaczone m.in. na koszta związane ze zmianą organizacji pracy lekarzy po 1 stycznia 2008 r. Wówczas wchodzą w życie unijne przepisy mówiące o 48-godzinnym tygodniu pracy lekarzy, co spowoduje, że nie będą mogli oni pracować na dyżurach tak długo, jak obecnie.

Za takim rozwiązaniem opowiadał się Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Z kolei minister zdrowia Ewa Kopacz powiedziała, że nie zgodzi się na “zabieranie biednym i bezrobotnym na rzecz nieco mniej biednych lekarzy”.

Zarząd Krajowy OZZL obawiając się, że rząd nie zechce przyjąć tego projektu zwrócił się z prośbą do prezesa PiS o przedstawienie go w Sejmie jako inicjatywy poselskiej. Jest jednak raczej pewne, że bez poparcia go przez koalicję rządową, projekt nie ma szans na uchwalenie.

4.6/5 - (242 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH