Namawiają na chemię

Minister zdrowia Zbigniew Religa nie powinien zwlekać z chemioterapią, bo w ten sposób nie zachęca Polaków do podejmowania leczenia – uważają specjaliści. – Zbigniew Religa, jako minister zdrowia i profesor kardiologii, powinien dać dobry przykład i promować odpowiedzialny tryb życia – uważa dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii.

Minister zapowiedział, że w ciągu kilku tygodni podejmie decyzję o podjęciu chemioterapii. Dodał, że jej efekty tylko nieznacznie zwiększają szanse wyleczenia. Badanie wyciętego z płuca guza wykazało, że minister ma nowotwór złośliwy, ale wszystkie komórki rakowe zostały usunięte.

Specjaliści, na których powołuje się “Życie Warszawy”, uważają, że minister nie powinien zbyt długo zwlekać z podjęciem leczenia.

  • Jeżeli chemioterapia ma przynieść skutek, to musi być podjęta w miarę szybko – uważa dr Jerzy Bernatowicz, onkolog. A dr Janusz Meder dodaje, że zwlekanie z podjęciem leczenia jest nieodpowiedzialne.

  • Trzy tygodnie to maksymalny czas, z jakim można czekać po zabiegu operacyjnym na nowotworze złośliwym na podjęcie chemioterapii – podkreśla onkolog dr Grzegorz Nawrocki.

Zarówno lekarze, jak i psycholodzy są zgodni, że decyzja Religi o zwlekaniu z podjęciem leczenia może niekorzystnie wpłynąć na pacjentów, dla których minister zdrowia jest autorytetem w swojej dziedzinie.

  • Jego postępowanie jest traktowane przez wielu Polaków jako wzór postępowania. Profesor jest autorytetem i tak powinien się zachowywać. Musi mieć świadomość, że jego słowa i decyzje odbierają miliony ludzi – uważa dr Janusz Meder.
5/5 - (324 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH