Najzdrowsza dieta

Oto spis produktów, które spożywane systematycznie i w rozsądnej ilości mogą pomóc przedłużyć życie i zachować zdrowie: jabłka, jeżyny, czarna herbata, czernice, brokuły, chleb z otrębami, wiśnie, pomidory cherry, kawa, brusznice, gorzka czekolada, zielona herbata, pomarańcze, brzoskwinie, śliwki, maliny, czerwone winogrona, czerwona cebula, szpinak, truskawki

Spis tych pożytecznych artykułów spożywczych opublikował profesor katedry żywności leczniczej (nutraceutyków) uniwersytetu w Leeds Gary Williamson a za nim rosyjski dziennik “Izwiestia”.

Pożyteczność tych produktów, jak pisze dziennik, jest w tym przypadku rozumiana jako zdolność do zapobiegania chorobom lub ich likwidowania i przedłużania życia do granicy ustanowionej dla każdego na poziomie genetycznym.

Nie można powiedzieć, jak pisze dziennik, by spis ten był bardzo oryginalny, bo i wcześniej wiedzieliśmy, że owoce i warzywa są zdrowsze niż słonina i frytki.

Tak naprawdę to składająca się z 20 pozycji lista profesora Williamsona jest ni mniej ni więcej listą antyoksydantów – pisze dziennik, podkreślając, że żywić się jedynie tymi produktami nie tylko nie sposób, lecz i nie wolno.

4.4/5 - (165 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH