Media i Zdrowie

Laureatkami tegorocznej Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” są: Katarzyna Pinkosz i Monika Zalewska.

Nagrodę dziennikarską przyznają większością głosów laureaci poprzednich edycji Nagrody Zaufania. Do tego grona należą: Dorota Romanowska („Newsweek Polska”), Dariusz Dewille (Polsat), Marek Nowicki (TVN), Paweł Walewski („Polityka”), Artur Wolski (Program Pierwszy Polskiego Radia), Maciej Świtoński (TVP), Sławomir Zagórski („Gazeta Wyborcza”), Beata Prasałek („Poradnik Domowy”) i Ewa Podolska (TOK FM).

Katarzyna Pinkosz
Dziennikarka zajmująca się problematyką medyczną i społeczną. Pracuje w pismach „Mamo, to ja” i „Przedszkolak”, pisząc na temat zdrowia i żywienia dzieci. Publikuje również artykuły na temat medycyny, praw pacjentów oraz spraw społecznych w pismach: „Na Zdrowie. Dostępne bez recepty”, „Świat Lekarza”, „Manager Apteki”. Jest członkiem Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia.

W 2006 roku otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi za wkład w rozwój niezależnego dziennikarstwa i wolnych mediów w Polsce; w 2009 roku wyróżnienie w konkursie Media Prize 2009 w kategorii „prasa”, za artykuły na temat cukrzycy. W 2010 roku otrzymała Nagrodę Świętego Kamila w kategorii „środki publicznego przekazu” – za osobiste i twórcze zaangażowanie w propagowanie wiedzy o zdrowiu matki i dziecka, dziennikarską rzetelność i profesjonalizm warsztatu dziennikarskiego.

Monika Zalewska
Jest dziennikarką programu informacyjnego „Wydarzenia” w Telewizji Polsat. Najbliższe są jej tematy społeczno-zdrowotne. Od dwóch lat prowadzi program „Wystarczy chcieć” w Polsat News. Wraz z zaproszonymi gośćmi omawia ważne problemy społeczne związane z leczeniem dzieci. Współprowadzi również program „Encyklopedia Zdrowia”.

W 2004 roku otrzymała nagrodę „Dorosły Dzieciom”, przyznawaną przez chore dzieci z Hospicjum w Mysłowicach. W 2008 roku została nagrodzona statuetką Ambasadora Medycyny Ratunkowej za trafną i skuteczną promocję medycyny ratunkowej w Polsce. W 2009 roku została wyróżniona Medalem XXX-lecia Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała S. Wyszyńskiego. W tym samym roku otrzymała Nagrodę Świętego Kamila w kategorii „środki publicznego przekazu promujące edukację zdrowotną i społeczną”. W 2010 roku została wyróżniona tytułem „Lider Roku 2010 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” w kategorii „media – dziennikarstwo informacyjne i edukacyjno-społeczne”. (mp)

4.4/5 - (216 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH