Program profilaktyki zdrowotnej

W ramach programu „Razem zadbajmy o zdrowie”, firma Jeronimo Martins Dystrybucja zachęca pracowników swoich sklepów do bezpłatnych badań, prowadząc jednocześnie akcję edukacyjną skierowaną do klientów. Kapituła doceniła inicjatywę Jeronimo Martins umożliwiającą wszystkim pracownikom sieci skorzystanie ze specjalistycznych badań: mammografia, USG piersi, cytologia dla kobiet, natomiast dla mężczyzn – badania analityczne, USG, EKG, PSA całkowite.

– Mamy ambicję być najlepszym pracodawcą w każdym wymiarze. Ponieważ zdrowie jest kluczową wartością dla każdego, troska o zdrowie naszych pracowników jest priorytetem dla JMD. (…) Z dzisiejszej perspektywy widać, że program „Razem zadbajmy o zdrowie” jest nie tylko ceniony przez jego adresatów, ale przynosi konkretne efekty – mówi Anna Sierpińska, Dyrektor Personalny w JMD.
U jednej z pracownic, dzięki tym badaniom profilaktycznym, wykryto gruczołowłókniaka. Kobieta wygrała walkę z chorobą i stała się ambasadorką akcji. Teraz sama zachęca swe koleżanki do skorzystania z programu „Razem zadbajmy o zdrowie”.

Od początku istnienia programu, czyli od 2005 roku, do udziału w badaniach zostało zaproszonych ponad 107 tys. kobiet i ponad 15 tys. mężczyzn. W tym roku kupony zostały wysłane do blisko 25 tys. pracowniczek.
Partnerem merytorycznym projektu jest Polski Komitet Zwalczania Raka.

Program „Razem zadbajmy o zdrowie” budzi troskę JMD
W ciągu ostatnich lat z możliwości badań korzysta do kilkunastu procent osób zaproszonych na badania w Medicover.
– Wierzymy, że Nagroda Zaufania „Złoty OTIS” wzmocni znacząco zainteresowanie badaniami wśród pracowników JMD – powiedział Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły. – Z drugiej strony, planujemy na przyszłość skoordynowanie badań profilaktycznych oferowanych przez pracodawców, i zbiorowe akcje edukacyjne dla ich pracowników.

– Przykład JMD zainspirował nas do przemyśleń nad nowym modelem społecznych akcji profilaktycznych organizowanych przez Kapitułę Nagrody – dodaje Paweł Kruś. – W akcjach „Uwaga nerki!” i „Nie mam HCV!” przebadaliśmy w sumie ponad 9 000 osób, ale gdybyśmy mieli możliwość rozesłania zaproszeń do załóg kilku takich „gigantów” jak Jeronimo Martins Dystrybucja, liczby te byłyby większe. Cieszymy się, że pracodawcy zwracają uwagę na zdrowie swoich podwładnych. Działania największych, zatrudniających po kilkadziesiąt tysięcy ludzi, mają wpływ na całe zdrowie publiczne. (mp)

4.3/5 - (115 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH