Mała apteczka na drobne zranienia

Odpowiednio wyposażona mała apteczka pozwoli na prawidłowe odkażenie rany bez przymusu szybkiego powrotu do domu po środek odkażający. Co powinno się w niej znaleźć?

Wystarczy chwila nieuwagi i otarcie czy skaleczenie gotowe. A jak się zachować, gdy już dojdzie do nieszczęśliwego wypadku?

Oczyszczenie

W pierwszej kolejności powinniśmy uspokoić dziecko, nie pokazując naszego zaniepokojenia, nawet przy większej ranie. Następnie należy przystąpić do oczyszczenia zranionego miejsca. Najlepiej przemyć je czystą wodą. Jeśli do rany dostał się brud lub inne zanieczyszczenia, także je usuwamy.

Odkażenie

Teraz przyszedł czas na dezynfekcję. Bezbolesnym sposobem i niezwykle skutecznym będzie użycie maści lub spray’u. Produkty te odkażają rany, przyspieszają gojenie i minimalizują powstawanie widocznych blizn.

Zabezpieczenie

Ostatnią czynnością jest założenie opatrunku. Gdy rana jest powierzchowna nie jest on wymagany. Warto pamiętać, że mniejsze rany lepiej się goją, gdy mają dostęp do świeżego powietrza. Jeśli chodzi o głębsze rany należy niezwłocznie udać się do chirurga, który opatrzy ranę i podejmie decyzję czy konieczne będzie założenie szwów.

Wyposażenie małej apteczki

Prawidłowe spakowanie torebki na wyjście z dzieckiem to przede wszystkim zabranie ze sobą mini apteczki. Maść czy spray odkażający rany zajmuje niewiele miejsca, a skutecznie odkazi rany przy nieszczęśliwym wypadku.

Źródło: informacja prasowa 38PR & Content Communication Sp. z o.o.
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH