LenVitol laureatem Nagrody Profesorów Farmacji

Przyszedł czas na jubileuszową X edycję Nagrody Profesorów Farmacji.

Jak co roku, poświęcona jest suplementom diety, które w dobie XXI wieku są szeroko rozpowszechniane na polskim rynku farmaceutycznym. W niniejszej edycji konkursu pozytywnie oceniono suplementy diety, które spełniają wszelkie standardy stawiane dobrym produktom i wyróżniają się na tle innych. Są bezpieczne dla zdrowia pacjentów oraz wywierają prozdrowotny wpływ na ludzki organizm. Więcej o Nagrodzie Profesorów Farmacji

Liverol

LenVitol jest to budwigowy (nieoczyszczony) olej lniany. W ponad 50 proc. zawiera kwasy z rodziny omega-3, około 20 proc. kwasów omega-6 i około 16 proc. kwasów omega-9. Ten nieoczyszczony preparat powstaje według tradycyjnej receptury – metody tłoczenia „na zimno” dojrzałych nasion lnu (Semen lini). Pozwala to na zachowanie naturalnej struktury i aktywności biologicznej niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 i omega-6. Organizm ludzki nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać NNKT, dlatego też tak wielki nacisk kładzie się na promowanie zasobnej w nie diety. Stanowią one istotny element profilaktyki miażdżycy i chorób serca (ponieważ odpowiadają za regulację ciśnienia krwi, przeciwdziałają arytmii serca, rozszerzają naczynia wieńcowe i zwiększają siłę skurczu mięśnia sercowego). Korzystnie wpływają również na funkcjonowanie układu nerwowego (są odpowiedzialne m.in. za budowę osłonek komórek nerwowych). Wiadomo też, że mogą wzmacniać układ immunologiczny oraz łagodzić reakcje alergiczne i stany zapalne. Zawarte w preparacie LenVitol NNKT wspomagają organizm w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, co czyni je idealnym uzupełnieniem diety sportowców.

Spośród suplementów diety zgłoszonych do 10. edycji konkursu oceniający eksperci wybrali dziewięć i przyznali im Nagrodę Profesorów Farmacji. Wyróżnione zostały następujące preparaty (przedstawiane w kolejności alfabetycznej):
Arthroblock®
Colosan Ex®
Flexagen™
Liverol
Ligunin®
Liverol
Marsjanki Kosmożelki
MenoPrim
Platinum Omega-3 fish

4.8/5 - (168 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH