Kosmetyki do pielęgnacji stóp

Gama obecnie dostępnych na rynku produktów do pielęgnacji i higieny stóp powinna zadowolić nawet najwybredniejsze osoby. W aptekach i drogeriach znajdziemy marki specjalizujące się w tego typu produktach.

Jednym z najczęstszych problemów kosmetycznych związanych ze stopami jest szorstka skóra. Aby skutecznie pozbyć się zrogowaceń, należy zastosować terapię keratolityczną. Najczęściej stosowanymi substancjami są mocznik, kwas salicylowy i mlekowy. Istotny jest jednak nie tylko dobór składnika, ale także jego stężenie. W przypadku mocznika stężenia powyżej 10% przynoszą efekt, który widoczny jest najlepiej przy zawartości 20-30 proc. tej substancji. Mocznik, działając keratoplastycznie (zmiękcza skórę), umożliwia dalsze złuszczanie naskórka.

Nieprzyjemny zapach
Przykry zapach stóp to częsty i wstydliwy problem. Przyczynami mogą być: nieprawidłowa higiena stóp, nieodpowiednie obuwie, grzybica, a także inne stany chorobowe organizmu. Wiele preparatów przeciwdziałających temu problemowi wzbogaconych jest w talk, który ma za zadanie pochłaniać wilgoć. Skuteczne w walce z potem mogą być środki zawierające liście szałwii, mięty lub korę dębu.

Przy nasileniu pocenia się, możemy sięgnąć także po antyperspiranty regulujące pracę gruczołów potowych. Ważne jest, aby nie używać preparatów blokujących proces wydzielania potu lub stosować je przez krótki okres. Produkty do usuwania nieprzyjemnego zapachu często występują w formie sprayu lub zasypki.

Grzybica
Jako choroba zakaźna grzybica powinna być leczona po konsultacji z lekarzem dermatologiem. Najłatwiej zarazić się nią na basenach, kąpieliskach lub przez używanie wspólnego obuwia. Delikatniejsze postaci grzybicy mogą być leczone przy użyciu łatwo dostępnych kosmetyków zawierających substancje przeciwgrzybicze (np. cynk) i ściągające (np. ziele krwawnika). Stosuje się także środki keratolityczne (np. kwas salicylowy) lub substancje przeciwwysiękowe.

Zobacz, jaki produkt w kategorii Kosmetyki do pielęgnacji stóp został zgłoszony do Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2014”. Oddaj swój głos w plebiscycie i wygrywaj nagrody!


Kosmetyki do pielęgnacji stóp

4.7/5 - (106 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH