Jak dbać o włosy

Włosy – lśniące i mocne – która z kobiet o nich nie marzy? Jednak chyba każda z nas w ciągu swojego życia zauważa, że jej włosy są zniszczone lub zaczynają wypadać. Pogorszenie stanu włosów może być spowodowane wieloma czynnikami: złym odżywianiem, niewłaściwą pielęgnacją lub silnym stresem. Czasem może być to objaw procesów chorobowych toczących się w naszym organizmie.

Ustalenie faktycznej przyczyny pomoże w dobraniu właściwego preparatu. Niekiedy wystarczy zastosować kosmetyki pielęgnacyjne, jednak w niektórych przypadkach konieczne może okazać się zastosowanie suplementacji. Żadne preparaty nie zdziałają cudów, jeżeli nie zadbamy o właściwe odżywienie włosów od środka.

Włosy potrzebują pierwiastków
Przed sięgnięciem po suplementy diety spróbujmy najpierw sami zbilansować dietę wzbogacając ją w substancje odżywiające włosy. Głównym pierwiastkiem odpowiadającym za właściwą strukturę włosa jest siarka, która stanowi składnik aminokwasów. Jej niedobór, chociaż rzadko spotykany, objawia się twardymi i wypadającymi włosami. W procesie tworzenia się mostków disiarczkowych uczestniczy także miedź – jej właściwa ilość w diecie zapewnia włosom sprężystość. Cynk zapewnia właściwą regulację gruczołów łojowych, dlatego jego odpowiednia podaż jest szczególnie ważna u osób borykających się z problemem przetłuszczających się włosów. Zdrowy wygląd włosów zapewni też spożywanie produktów bogatych w krzem – takich jak kasze czy otręby.

Włosy czerpią siłę z natury
Problemy z włosami mogą także wskazywać na źle dobrane kosmetyki, dlatego warto wybrać się do apteki, aby wybrać produkty właściwe dla naszych potrzeb. Specjalnie dobrany skład może nie tylko poprawić wygląd włosów, ale również zmniejszyć ich wypadanie. Moda na naturalne kosmetyki spowodowała, że producenci wracają do wypróbowanych, tradycyjnych receptur. Wiele substancji czynnych było kiedyś stosowanych przez nasze babcie, kiedy nie miały do wyboru syntetycznych preparatów.

Dwoma głównymi surowcami roślinnymi, które wchodzą w skład takich kosmetyków, są pokrzywa i skrzyp. Są tak powszechnie stosowane ze względu na wysoką zawartość krzemu. Kuracje chroniące przed wypadaniem włosów mogą zawierać czarną rzepę, która jest też polecana osobom z przetłuszczającymi się włosami.

Prowitamina B5 odżywia cebulki włosów, przez co są mocniejsze i gęstsze. Dodatek jedwabiu wyrównuje powierzchnię włosa, dzięki czemu ułatwia rozczesywanie. Włosy są wtedy mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Niedawno do kosmetyków zaczęto dodawać także inulinę, która pomaga utrzymać właściwą florę bakteryjną występującą na skórze głowy.

Zobacz, jaki produkt w kategorii Produkty pielęgnacyjne do włosów został zgłoszony do Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2013”. Oddaj swój głos w plebiscycie i wygrywaj nagrody!


Produkty pielęgnacyjne do włosów

5/5 - (166 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH