Jesteś tym, co jesz

Odżywianie wpływa na nasze emocje. Niedożywieniu towarzyszy wiele z nich. Złość i agresja, poczucie osamotnienia i bezsilności, brak wiary we własne możliwości. To właśnie temu problemowi poświęcona była wystawa zatytułowana EMOCJE.

Gwiazdy walczą z niedożywieniem

Gwiazdy takie jak Barbara Kurdej-Szatan, Dorota Chotecka, Andrzej Krzywy, Michał Będźmirowski, Klaudia Halejcio, Michał Szpak, Edyta Zając, Jerzy Grzechnik, Zosia Ślotała, Halina Mlynkova i Gabi Drzewiecka przedstawiają emocje, jakie towarzyszą stanom niedożywienia organizmu oraz emocje przeciwstawne (gdy zdrowo się odżywiamy).

Cykl zdjęć znanych osób ma za zadanie zwrócić uwagę niedożywienie dzieci. Głodne i biedne dziecko niekoniecznie musi być niedożywione. Niedożywienie to przede wszystkim niedostarczanie posiłków o odpowiednich wartościach odżywczych. Problem ten często pojawia się zwłaszcza u dzieci. Najmłodsi często spożywają dania ubogich w witaminy. Wbrew powszechnej opinii dziecko niedożywione nie musi być wątłe i wychudzone. Niedożywieniu może oznaczać również nadwagę. Oczywiście dzieje się tak w przypadku niedożywienia związanego ze spożywaniem produktów wysoko przetworzonych, niskiej jakości, bogatych
w cukry proste, a za mało w białko, minerały i inne ważne wartości odżywcze.

Zdrowy duch w zdrowym ciele

Niedożywienie, szczególnie u dzieci może powodować deficyty w rozwoju dziecka. Wiąże się z tym zahamowanie wzrostu i dojrzewania, zaburzenia rozwoju układu nerwowego i koncentracji, słabszą odporność, pogorszenie stanu uzębienia, zwiększyć ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe, obniżenie ilorazu inteligencji i sprawności fizycznej.

Kasia Błażejewska-Stuhr, dietetyk kliniczny i psychodietetyk wspierający kampanię Jem Drugie Śniadanie:

Pamiętajmy o tym, aby zapewnić dziecku ciepły lub pełnowartościowy posiłek między lekcjami. To korzystnie wpłynie na efektywność nauki, kreatywność a przede wszystkim dobre samopoczucie. Zdarza się, że posiłek wydawany w szkole jest jedynym pełnowartościowym posiłkiem w ciągu dnia. Zachowanie regularności, oprócz oczywistego waloru nasycenia, daje dzieciom także poczucie bezpieczeństwa.

Zwracajmy zatem uwagę na to co jedzą nasze dzieci i my, nie tylko ze względu na utrzymanie właściwych parametrów zdrowotnych, ale przede wszystkim pozytywne emocje, które pozwolą rozwijać się i korzystać z pełni życia.

Kampania Jem Drugie Śniadanie

Misją kampanii Jem Drugie Śniadanie jest wzrost świadomości o zdrowym odżywianiu się oraz pomoc tym, którzy nie mogą liczyć na pełnowartościowe posiłki.

Źródło: informacja prasowa Zaza Media
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH