Jesienna kosmetyka

Opalona skóra to wspaniała pamiątka po minionych wakacjach i dla wielu oznaka udanego urlopu. Niestety, kiedy przyjrzymy się takiej skórze i włosom z bliska, okazuje się, że nie są one w najlepszej kondycji i potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.

Promieniowanie słoneczne, piasek, kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie, wiatr, a nierzadko nawet klimatyzacja, sprawiają, że cera staje się sucha i odwodniona (miejscami nawet szorstka i łuszcząca się), a włosy pozbawione połysku i postrzępione.

Zszarzała opalenizna podkreśla zmarszczki, mogą pojawić się przebarwienia i rozszerzone, popękane naczynka krwionośne. Skóra i włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji – z jednej strony intensywnego nawilżenia, a z drugiej regeneracji i odżywiania.

Jeśli skóra po lecie straci swą jędrność, stanie się sucha, szorstka, mniej elastyczna, warto pomyśleć o zastosowaniu preparatów kosmetycznych (kremów, maseczek), które nie tylko zapewnią jej odpowiednią ilość wody, ale także zatrzymają ją w naskórku przywracając naturalny mechanizm nawilżania.

Więcej w najnowszym wydaniu “Managera Apteki

4.7/5 - (187 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH