Jędrność i gęstość Twojej skóry


Składniki odżywcze są niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania skóry i zachowania jej prawidłowej struktury.
Skóra jest żywym organem, odżywianym przez sieć naczyń krwionośnych, rozwiniętą w głębszych jej warstwach (skóra właściwa i tkanka podskórna).

Starzenie się skóry zależy od wielu czynników wewnętrznych (uwarunkowania genetyczne i dziedziczne) i zewnętrznych (promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska) oraz hormonalnych. W wieku ok. 40–45 lat, wraz ze spadkiem aktywności hormonalnej, starzenie skóry nasila się.

Taki proces jest widoczny na skórze całego ciała. Jednak nauka i wieloletnie badania udowodniły, że nowoczesna technologia suplementacji odżywczej skóry poprzez codzienne przyjmowanie doustne łatwo przyswajalnych składników może spowolnić starzenie się skóry, a nawet poprzez długie i systematyczne stosowanie takich produktów w znaczny sposób opóźnić nasz zegar biologiczny. Obecnie innowacyjna technologia połączenia wiedzy dermatologicznej na temat starzenia się skóry, połączona z nowoczesnymi badaniami sztuki odpowiedniego odżywiania daje wspaniałe efekty. Badania trwały długo, gdyż tak szczególna suplementacja musi nie tylko spełniać wszystkie wymogi i standardy jakościowe, ale również zawierać tak aktywne i przyswajalne składniki, aby nasza skóra odżywiana od wewnątrz jak najszybciej uzyskała właściwą gęstość i wygładzenie powierzchni. Naukowcy w obu dziedzinach, dermatologicznej i żywieniowej, są zgodni, że nie tylko odpowiedni krem, czyli codzienna pielęgnacja skóry od zewnątrz, ale również, a nawet przede wszystkim, „dokarmianie” skóry od wewnątrz daje wspaniałe efekty. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, nie wystarczy jeden miesiąc takiej kuracji, aby zaobserwować efekty, potrzebujemy co najmniej trzech miesięcy. Badania potwierdzają także tezę, że w okresie menopauzy przyjmowanie suplemacji odżywczej jest koniecznością. Profilaktyka przede wszystkim pielęgnacja skóry zaczyna się od wewnątrz.

Objawy starzenia na poziomie naskórka:

  • – zmniejszenie liczby podziałów komórkowych – żywa warstwa naskórka jest cieńsza, a warstwa rogowa grubsza,
  • – zmniejszenie ilości naturalnego czynnika nawilżającego i wydzielania sebum – przesuszenie skóry,

Objawy starzenia na poziomie skóry właściwej:

  • – spadek syntezy włókien kolagenu i elastyny oraz dezorganizacja ich sieci – utrata jędrności i elastyczności,
  • spadek zawartości proteoglikanów – utrata gęstości skóry, wiotczenie.
5/5 - (321 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH