Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe cieszą się coraz większą popularnością. Z powodzeniem mogą zastępować okulary. Jednocześnie zapewniają komfort widzenia i użytkowania niedostępny wcześniej dla osób z wadą wzroku.

Kiedyś soczewek kontaktowych używało niewiele osób. Powodem tego była zarówno ich niewielka dostępność, jak i wysoka cena. A także ogólna nieznajomość takiego rozwiązania. Teraz noszą je nie tylko młodzi ludzie, studenci czy osoby w średnim wieku. Jeśli nie ma przeciwwskazań soczewki można założyć nawet kilkomiesięcznym niemowlętom, nie wspominając o kilkuletnich dzieciach. Przekonują się do nich również osoby starsze po 60 roku życia, a zakładają je nawet 80-cio latkowie.

Jednak należy pamiętać, że oczy to bardzo ważny, a jednocześnie delikatny narząd. Dlatego przy wyborze szkieł kontaktowych należy pamiętać o kilku zasadach i skorzystać z pomocy specjalisty.

Zalety soczewek kontaktowych

Przyczyną tej popularności są na pewno zalety dla użytkownika. Zapewniają wygodę i ułatwiają życie. W przeciwieństwie do okularów nie można ich połamać czy zbić, a także nie zaparowują. Nawet jeśli soczewka nam wypadnie, bierzemy po prostu następną parę. Osoby z dużą wadą wzroku mogą teraz uprawiać sporty wcześniej dla nich niedostępne ze względu na niebezpieczeństwo stłuczenia okularów.

Sylwia Kropacz-Sobkowiak, optometrysta, kontaktolog:

Jednak należy pamiętać, że oczy to bardzo ważny, a jednocześnie delikatny narząd, dlatego przy wyborze szkieł kontaktowych należy pamiętać o kilku zasadach i skorzystać z pomocy specjalisty. Jeśli chcemy spróbować skorzystać z soczewek musimy pamiętać także o tym, żeby nie dobierać ich na podstawie wady która mamy skorygowaną na okularach. Najlepiej udać się do specjalisty który dokładnie oceni nasz wzrok i pomoże dobrać odpowiednie szła.

Soczewki kontaktowe – rozwiązanie praktycznie dla każdego

Nawet wysoka czy nietypowa wada nie będzie tu stanowić przeszkody. Wybór soczewek jest ogromny. Oprócz marki i rodzaju korekcji można wybrać to jak długo chcemy je nosić. Są soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne a nawet kwartalne.

Okulista badając stan naszych oczu może określić również dodatkowe parametry. Od tego będzie zależeć czy potrzebujemy soczewek , które np. bardziej nawilżą nasze oko.


Sylwia Kropacz-Sobkowiak, optometrysta, kontaktolog:

Oczywiście nie należy zapominać, że działamy na bardzo wrażliwym organie i należy przestrzegać podstawowych zasad higieny. Jak dla mnie, najlepsze soczewki, jeżeli miałabym sama sobie je dopasować, to byłyby oczywiście soczewki jednodniowe. Dlatego, że codziennie mamy świeżą parę, którą możemy wyrzucić. Jest to chyba najbardziej higieniczny sposób noszenia soczewek kontaktowych.

informacja prasowa: NewsrmTV 
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH