dbanie o wlosy suszenie

Jak dbać o włosy? 85% Polaków ma z tym kłopoty

Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 85% ma problem z włosami. Najczęstsze dolegliwości to łupież, wypadanie, przetłuszczone włosy i skóra głowy. Gdzie Polacy szukają pomocy w związku z tymi problemami? Czy używanie odpowiednich produktów ma znaczenie? Jak dbać o włosy i fryzurę?

Piękne włosy tylko u nielicznych?

Jak mówią badania, zdecydowana większość Polaków ma chociaż jeden problem z włosami. Najczęściej spotykany jest łupież (wskazało na niego 28% badanych), zaraz po nim wypadanie włosów (27% badanych), przetłuszczająca się się skóra głowy (20%) oraz przesuszone końcówki (17,5%).

Wśród badanych tylko 15% wskazało, że nie posiada żadnych kłopotów z włosami. Badanie przeprowadzone na zlecenie WS Academy Wierzbicki&Schmidt, pokazuje, jak jeszcze wiele jest do zrobienia w kwestii edukacji na temat pielęgnacji i dbania o higienę skóry głowy.

jak dbamy o wlosy badanie
WS Academy Wierzbicki & Schmidt

Jak dbamy o włosy?

Wśród kosmetyków do pielęgnacji włosów prym wiedzie szampon (71% używa tego kosmetyku do mycia głowy). Zaledwie 31,5% decyduje się na użycie dodatkowo odżywki ze spłukiwaniem. Około 20% używa maski na włosy, a 16% ankietowanych sięga również po odżywkę bez spłukiwania.

Preferencje zakupowe wśród badanych Polaków, opierają się głównie na zaufaniu do jakości (40% kieruje się tym kryterium). 36% zwraca uwagę wyłącznie na cenę, a 30% kieruje się dopasowaniem kosmetyku do potrzeb. Tylko 5% ankietowanych zwraca uwagę na skład – zna większość składników kosmetyków i sprawdza etykiety pod względem ich w składzie.

Prawie co trzeci badany nie rozpoznaje składu kosmetyków i przy wyborze kieruje się jedynie jego przeznaczeniem. 21% sięga po wiedzę związaną ze składem kosmetyku w momencie, gdy szuka specjalistycznego produktu.

dbanie o wlosy ankieta
WS Academy Wierzbicki & Schmidt

Gdzie szukamy pomocy w pielęgnacji włosów?

Znajomość składów kosmetyków do pielęgnacji włosów nie jest domeną Polaków, ale aż 76% deklaruje, że poszukuje informacji na temat dbania o włosy. Pozostali, robią to według własnego uznania.

Głównym źródłem wiedzy na tematy związane z higieną skóry głowy i włosów, są portale internetowe (35%), prawie co trzeci badany konsultuje się z fryzjerem (29%), a 23% przegląda blogi w poszukiwaniu informacji.

informacje o pielegnaji wlosow zrodla
WS Academy Wierzbicki & Schmidt

Pomimo dużego procenta osób, które poszukuje informacji na temat jak dbać o włosy, wiele z nich popełnia podstawowe błędy pielęgnacyjne. 44% badanych przeciera włosy ręcznikiem, 26% aplikuje szampon bezpośrednio w skórę głowy, a 25% kładzie się spać z mokrą głową lub używa suszarki z gorącym powietrzem. Bardzo wiele osób popełnia te błędy jednocześnie, zwiększając ryzyko zniszczenia włosów, uszkodzenia końcówek i podrażnień skóry głowy.

 

Źródło: informacja prasowa

Badania: Realizacja SW RESEARCH, zlecenie WS Academy Wierzbicki&Schmidt, metoda CAWI na 1045 Polaków w wieku 18-40 lat.

4.9/5 - (326 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH