Internet na nadciśnienie

Najskuteczniejszym sposobem walki z nadciśnieniem jest systematyczna konsultacja z lekarzem kardiologiem za pomocą Internetu – taki jest wynik obserwacji przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych.

Testy zostały przeprowadzone na grupie 778 pacjentów w średnim wieku. Pacjeńci zostali podzieleni na trzy grupy. Pierwsza z nich chodziła na normalne wizyty do lekarza, drugą grupę odwiedzali lekarze w domu, natomiast trzecia grupa komunikowała się ze swoimi lekarzami poprzez internet.

Po 12 miesiącach testów w dwóch pierwszych grupach udało się ustabilizować ciśnienie krwi na prawidłowym poziomie w przypadku jednej trzeciej pacjentów, w grupie “pacjentów internetowych” udało się to osiągnąć w przypadku połowy pacjentów.

  • Dzięki komunikacji internetowej lekarz jest prawie zawsze dostępny. Ponadto ten rodzaj komunikacji pozwala na zaoszczędzenie czasu – mówi doktor
    Beverly Green z Uniwersytetu w Waszyngtonie

    Naukowcy mają nadzieje, że ich rozwiązanie pozwoli na obniżenie kosztów leczenia. Kolejnym krokiem naukowców będzie próba internetowego leczenia cukrzycy.

4.7/5 - (283 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH