Inny wątek

“Ustawimy prokuratorów i sprawę się umorzy” – powiedziała w połowie stycznia 2007 r., a więc na miesiąc przed zatrzymaniem dr. G., była wiceminister sprawiedliwości do szefa szpitala MSWiA w Warszawie. Rozmowę nagrało CBA.

Jak podaje “Newsweek” zastępczyni Zbigniewa Ziobry, Beata Kempa (obecnie posłanka PiS) rozmawiała z Markiem Durlikiem, ówczesnym szefem szpitala MSWiA i przełożonym kardiochirurga Mirosława G. A miało to miejsce w czasie, gdy Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadziło wielkie śledztwo przeciwko lekarzowi.

Co więcej, CBA badało, czy przestępstw nie popełniał sam Durlik. Funkcjonariusze podejrzewali, że mógł on brać udział w wyłudzaniu pieniędzy z NFZ. Właśnie dlatego Biuro zaczęło podsłuchiwać jego rozmowy.

Nagranie i stenogram z podsłuchanej rozmowy znajdują się w kancelarii tajnej Prokuratury Okręgowej w Warszawie – potwierdził “Newsweek” w dwóch niezależnych źródłach.

Zarówno Durlik, jak i Beata Kempa potwierdzają, że się kontaktowali. Tak się bowiem złożyło, że w czasie śledztwa CBA w szpitalu MSWiA operowana była matka zastępczyni Zbigniewa Ziobry.

  • Leczyłem matkę minister Kempy. Przy okazji rozmowy telefonicznej o operacji zapytałem ją, co prokuratura i CBA robią w szpitalu. Nie powiedziała mi, że będzie interweniować, mówi Durlik.

Prokuratura Krajowa wróciła do badania wątku rozmowy Kempy z Durlikiem dopiero po zmianie ministra sprawiedliwości

5/5 - (316 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH