Informatyka na zdrowie

Już w 2008 roku pacjenci dostaną elektroniczne karty ubezpieczenia zdrowotnego. Przeprowadzenie informatyzacji ochrony zdrowia będzie kosztowało ponad 1 mld zł.

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt ustawy o systemie informatyzacji w ochronie zdrowia. Zgodnie z nim do 2013 roku ma powstać zintegrowany system informatyczny. Jego budowa zacznie się już w przyszłym roku i zostanie sfinansowana w całości z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

Jak informuje “Gazeta Prawna”, dzięki ustawie powstaną współpracujące ze sobą rejestry medyczne, szpitale będą mogły prowadzić dokumentację medyczną chorych tylko w formie elektronicznej, a pacjenci będą mogli sprawdzić informacje dotyczące przebiegu ich leczenia na specjalnej platformie internetowej.

Jednym z elementów budowania elektronicznych systemów w ochronie zdrowia jest uruchomienie ogólnopolskiego rejestru usług medycznych. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz zapowiedział, że w przyszłym roku fundusz rozpocznie wydawać pacjentom elektroniczne karty ubezpieczenia zdrowotnego.

4.7/5 - (351 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH