Homeopatia na lato … aby w pełni cieszyć się wakacjami


Wyjeżdżając na letni urlop, warto zabrać ze sobą kilka podstawowych leków. Wśród nich powinny się znaleźć także leki homeopatyczne, skuteczne w leczeniu dolegliwości typowych dla okresu letniego.

Leki homeopatyczne działają zgodnie z naturalnymi reakcjami organizmu chorego, nie wywołują skutków ubocznych i nie wchodzą w interakcje z innymi lekami. Można je podawać osobom dorosłym i dzieciom, kobietom w ciąży, niemowlętom oraz osobom w podeszłym wieku.

Choroba lokomocyjna
jest typowym przykładem chorób często lekceważonych, które z czasem stają się uciążliwe dla chorego, a niekiedy nawet uniemożliwiają mu sprawne funkcjonowanie. Co druga osoba cierpiąca z powodu tej dolegliwości nie podejmuje leczenia z obawy przed wystąpieniem objawów ubocznych po przyjęciu leku, a zwłaszcza senności. Warto wiedzieć, że w aptekach dostępny jest lek Cocculine, niewywołujący senności i osłabienia koncentracji, co potwierdzają badania kliniczne. Można go podawać bez obaw dzieciom i kobietom w ciąży. Wygodne w stosowaniu tabletki do ssania można przyjmować w czasie podróży bez popijania wodą.

Podrażnienie spojówek
może wystąpić niezależnie od pory roku, ale okres lata sprzyja przedostawaniu się do oczu różnego rodzaju zanieczyszczeń wywołujących tę dolegliwość. Spacer po piaszczystej plaży w wietrzne dni, kąpiel w morzu, jeziorze lub w basenie, przebywanie przez dłuższy czas na słońcu bez okularów ochronnych, to okoliczności, w których nasze oczy są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych czynników. Dlatego też warto zaopatrzyć się w krople do oczu Homeoptic, skutecznie zwalczające objawy podrażnienia spojówek: zaczerwienienie, uczucie pieczenia, swędzenia i obecności ciała obcego pod powiekami, łzawienie, obrzęk powiek. Lek zawiera składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego stosowane tradycyjnie przez lekarzy w podrażnieniach spojówek.

Podrażnienia skóry
Latem mamy więcej czasu na uprawianie sportu, majsterkowanie, organizowanie spotkań z przyjaciółmi przy grilu… i wiele innych form wypoczynku dających „okazję” do narażenia skóry na różnego rodzaju zranienia: zadrapania, otarcia, skaleczenia, oparzenia. Maść Homeoplasmine łagodzi podrażnienia skóry dzięki zawartym w niej składnikom pochodzenia roślinnego, stosowanym tradycyjnie w farmakologii ze względu na działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciwgrzybicze, uśmierzające ból i przyspieszające gojenie.

Ukłucie przez owada
może wywołać różnego rodzaju objawy, od miejscowego zaczerwienienia do silnych reakcji alergicznych. Ostry ból, uczucie pieczenia, obrzęk przebiegają z różnym nasileniem, w zależności od wrażliwości człowieka, miejsca ukłucia i jadu owada. Latem nie sposób uchronić się przed owadami, ale możemy łagodzić skutki ich ukłuć oraz starać się im zapobiegać. W każdym przypadku maść Cicaderma szybko łagodzi objawy wywoływane przez ukłucia: obrzęk, ból i pieczenie. Maść można także stosować na niewielkie oparzenia i podrażnienia, drobne skaleczenia i spierzchnięcia skóry.

Złagodzą skutki lub mogą zapobiec ukłuciom owadów leki jednostkowe w postaci granulek: Apis mellifica 15 CH zaleca się przyjmować w przypadku wystąpienia różowawego obrzęku, uczucia pieczenia i swędzenia; Echinacea angustifolia 5 CH w przypadku pojawienia się miejscowego odczynu zapalnego, a Ledum palustre 9 CH zapobiegawczo, w okresie zwiększonego narażenia na ukłucia owadów.

W okresie lata zwiększa się ryzyko wystąpienia zaburzeń trawienia, przede wszystkim na skutek zmiany sposobu odżywiania się, związanej z wyjazdem na urlop lub na wycieczkę W przypadku zaparć, nudności, biegunki itp. leki homeopatyczne mogą przynieść natychmiastową poprawę. Leki zalecane przez lekarzy homeopatów w zaburzeniach trawienia to: Carbo vegetabilis 5 CH (wzdęcia, odbijania związane z nietolerowaniem tłustych potraw), Nux vomica 9 CH (nudności, wymioty, zaparcia, spowolnienie procesów trawienia), Antimonium crudum 9 CH (nudności, wymioty, biegunka związana z nietolerancją pokarmową). Intensywne opalanie bez zabezpieczenia skóry kremem z filtrem może wywołać

Oparzenia słoneczne
W takim przypadku leki homeopatyczne przyniosą natychmiastową ulgę, zmniejszając ból i przyspieszając gojenie się ran. Należą do nich: Glonoinum 9 CH (zbyt długie przebywanie na słońcu, bóle głowy, podwyższona temperatura ciała, silne zaczerwienienie skóry), Natrum muriaticum 9 CH (nadwrażliwość skóry na słońce) oraz Apis mellifica 9 CH (zaczerwienienie skóry, miejscowy obrzęk, uczucie pieczenia).

4.6/5 - (242 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH