Dźwięki marzeń

2-3 dzieci na 1000 rodzi się z głęboką wadą słuchu, a u kolejnych można podejrzewać wystąpienie uszkodzenia średniego stopnia lub jednostronny niedosłuch. Z badań zbieranych przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wynika, że w Polsce wada słuchu występuje u ok. 600 dzieci rocznie.

Wszystkie te dzieci, potrzebują aparatów słuchowych i wymagają systematycznej rehabilitacji.

W 2006 roku Fundacja Grupy TP rozpoczęła realizację specjalnego programu pod nazwą “Dźwięki Marzeń”. Ten unikatowy w skali europejskiej program zakłada objęcie opieką dzieci z wadą słuchu w wieku 0-3 lat oraz – w przypadku sprzężonej niepełnosprawności – dzieci do 6 roku życia, wtedy kiedy szansa na rehabilitację słuchu i mowy jest największa.

Zadaniem programu jest przede wszystkim wyposażenie najmłodszych dzieci w aparaty słuchowe od momentu stwierdzenia u nich wady słuchu oraz zapewnienie im wczesnej rehabilitacji, a także podnoszenie świadomości społecznej na temat potrzeb rozwojowych i znaczenia wczesnej terapii u małych dzieci.

Cele programu “Dźwięki Marzeń” Fundacja Grupy TP realizuje poprzez:

* prowadzenie w placówkach medycznych w całej Polsce Banków Aparatów Słuchowych, zajmujących się dopasowywaniem aparatów słuchowych u małych dzieci i bezpłatnym wypożyczaniem aparatów dzieciom<br />    * prowadzenie bezpłatnej rehabilitacji domowej małych dzieci, których systematyczna terapia w specjalistycznych placówkach z różnych względów jest utrudniona bądź niemożliwa<br />    * prowadzenie darmowych letnich turnusów rehabilitacyjnych, których zadaniem jest usprawnianie funkcji słuchowych dzieci z wadą słuchu oraz udzielenie wsparcia ich rodzicom<br />    * zapewnienie szkoleń dla specjalistów zajmujących się terapią słuchu i mowy oraz wyposażanie ich w pomoce edukacyjne potrzebne do rehabilitacji<br />    * zwiększenie poziomu wiedzy i kompetencji rodziców dzieci z wadą słuchu<br />    * popularyzowanie w społeczeństwie zagadnień związanych z problemem wady słuch u dzieci
4.4/5 - (148 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH