Dzieci to nie laboratoryjny surowiec

Jest już gotowy projekt nowelizacji Ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów z 2005 r. Nowela formułuje zakaz badań z wykorzystaniem komórek macierzystych pobranych z ludzkich embrionów.

Jak informuje “Nasz Dziennik”, Ministerstwo Zdrowia chce, żeby nowe przepisy weszły w życie na początku przyszłego roku. Bolesław Piecha wiceminister zdrowia mówi gazecie, że nowe prawo ma uchronić polski system prawny przed ewentualną implantacją doń dyrektyw UE zezwalających na proceder pobierania i wykorzystywania w eksperymentach komórek macierzystych pochodzących z ludzkich embrionów. Jak podkreślił Piecha, u nas takie praktyki “na pewno w żadnym wypadku nie będą dopuszczalne”, a “ta ustawa jest najwłaściwszym miejscem na wprowadzenie takiego zapisu”.

W projekcie ustawy znajdują się również zapisy uregulowań dotyczących pobrań, przechowywania i wykorzystywania krwi pępowinowej, a także zapisy o konsekwencjach w przypadku nieprzestrzegania przyjętego w tym zakresie prawa – informuje “Nasz Dziennik”.

4.9/5 - (310 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH