dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna – błędy w powiększaniu ust

Zbiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne, a wręcz powszechne. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Z drugiej strony, mimo oczywistej już popularności, dermatologia estetyczna nadal wzbudza wiele kontrowersji, czy nawet lęków. Można się domyślać, że jest to spowodowane częstymi błędami w wykonywaniu zabiegów, przez które powiększanie ust nie ma najlepszej prasy. O tajnikach odpowiedniej wolumetrii mówi dr Magdalena Szymańska-Bueno, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej.

1. Zbyt radykalna zmiana

Niektóre kobiety chcą radykalnej i natychmiastowej zmiany, np. powiększenia ust z rozmiaru S do L podczas jednej wizyty. Taka zmiana jest możliwa, lecz musi zostać rozplanowana na kilka wizyt.

– Czerwień wargowa potrzebuje czasu, by się rozciągnąć. Musimy stopniowo tworzyć pole do modelowania warg, wtedy jesteśmy w stanie zachować stworzyć naturalnie wyglądające usta, nawet przy dużej zmianie rozmiaru. I to z szacunkiem dla ich wyjściowego kształtu – wyjaśnia dr Szymańska-Bueno i podaje przykład Kylie Jenner. Gwiazda ze słynnego klanu Kardashianów niemal podwoiła objętość warg. Ale metamorfoza trwała kilka miesięcy i wykonywana była etapami. Gdyby od razu podać całość wypełniacza, usta wyglądałyby jak parówki, które za chwilę mogą eksplodować. A tego nie chcemy.

2. Nieodpowiednie proporcje

Dla jak najbardziej naturalnego efektu, ważne jest odpowiednie dobranie proporcji. Rozmiar ust powinien być dobrany do urody całej twarzy. Nie do każdego pasują bardzo namiętne usta, specjalista od rysów twarzy widzi i potrafi wyjaśnić, jakie są właściwe proporcje. Złota zasada mówi, że górna warga to ok. 1/3 całej wysokości ust, resztę stanowi warga dolna. Ale trendy są takie, by powiększać górną wargę, w efekcie może ona stanowić nawet ok. 0,75% dolnej. Nigdy jednak nie powinna być tak duża jak dolna.

3. „Kaczy dzióbek”

Jest chyba jednym z najpowszechniejszych błędów w powiększaniu ust, a specjaliści określają go jako błąd w sztuce modelowania ust.

– Efekt tzw. kaczych ust jest konsekwencją ucieczki kwasu hialuronowego poza granicę czerwieni wargowej i powiększenia wargi białej – wyjaśnia dermatolog estetyczna. Dodaje, że równie sztuczne jest przesadne modelowanie łuku kupidyna i rynienki podnosowej. Wtedy usta wyglądają w miarę dobrze en-face, ale z profilu górna warga przypomina skocznię narciarską.

4. Nieodpowiedni dobór preparatu do wykonania zabiegu

Niezmiernie ważna, w powiększaniu ust, jest jakość preparatu. Typów kwasu hialuronowego jest wiele. Powiększanie ust natomiast wymaga zastosowania szczególnych jego typów, takich które są plastyczne i dobrze łączą się z tkankami. Postaw na jakość preparatu i wiedzę eksperta na temat preparatów z kwasem hialuronowym. Silna mimika ust zawsze obnaży sztuczność, jeśli wypełniacz nie będzie niedobrany i źle zintegrowany z wargami. Usta będą może dobrze wyglądać na zdjęciu, ale gorzej w trakcie mówienia, w uśmiechu.

5. Pseudo-okazje, czarny rynek

Uważaj na podejrzane okazje. Zawsze powinnaś być podejrzliwa i dokładnie sprawdzać usługodawcę. Tylko produkty dobrej jakości zapewniają bezpieczeństwo. Pseudo-okazje na powiększanie ust u fryzjerów, kosmetyczek, przez osoby bez uprawnień, za pomocą preparatów no-name – takie historie kończą się często bardzo źle.

– Po takich „okazjach” zgłaszają się do nas kobiety z alergiami, ziarniniakami w miejscach iniekcji. Wymagają długotrwałego leczenia sterydami – opowiada dr Szymańska-Bueno. I dodaje, że na pogotowiu chirurdzy, widząc takie stany zapalne, są gotowi rozcinać wargi, by usunąć wywołujący infekcję wypełniacz.

6. Nieznajomość technik

Istnieje wiele technik wolumetrii ust. Jeśli lekarz posługuje się tylko jedną z nich, nie spodziewaj się dobrych efektów. Metody dobiera się bardzo dokładnie, bo to od nich w dużej mierze zależy sukces. Aby otrzymać gładkie, równomiernie powiększone usta, stosuje się teraz przede wszystkim technikę micro-droplet. Za jej pomocą deponuje się niewielkie ilości, wręcz kropelki kwasu w wielu miejscach. Aby osiągnąć naturalne efekty i prawidłowo wyeksponować usta, lekarz wkłuwa się nawet od strony części białej wargi. Doświadczenie i znajomość nowoczesnych technik lekarza, to podstawy dobrego modelowania ust.

7. Otoczenie ust

W modelowaniu ust bardzo ważne jest ich otoczenie. Jeśli skóra wokół warg jest wiotka i pomarszczona, to wyglądają one wówczas nienaturalnie. Najbardziej szpecą opadające kąciki, zmarszczki palacza wokół ust, bruzdy nosowo-wargowe oraz linie marionetki. Przygotowując się do zabiegu modelowania ust, przeanalizuj z lekarzem wygląd skóry wokół nich. Wiele kobiet oczekuje nie tyle dużego powiększenia ust, co odświeżenia czerwieni wargowej kwasem hialuronowym połączonego z uniesieniem kącików i wygładzeniem zmarszczek palacza. To popularny zabieg, któremu daleko do efektu Kylie Jenner. Choć i taki można osiągnąć, pod warunkiem że działasz powoli i z szacunkiem dla wyjściowego kształtu ust.

Źródło: Informacja prasowa / mowapr.pl

4.7/5 - (6 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH