Czego nie lubią nasze nogi?

Długotrwałe siedzenie przy komputerze, brak ruchu – na tym cierpi kondycja, stawy czy oczy, które szczególnie wieczorem dają nam się we znaki. A co o naszej siedzącej pracy „sądzą” nasze nogi?

Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej utrudnia przepływ krwi z kończyn do wyższych partii ciała. Po dłuższym czasie odpływ żylny przestaje prawidłowo funkcjonować. Z powodu zastoju krwi w żyłach dochodzi do wzrostu ciśnienia żylnego i mogą pojawić się pierwsze objawy niewydolności żylnej. W nogach pojawia się wtedy uczucie ciężkości. Często towarzyszą mu także ból czy obrzęki. Dobrze jest więc zadbać, aby podczas pracy robić przerwy na choćby krótki spacer po biurze, który pozwoli rozprostować nogi i przywrócić prawidłową pracę układu krwionośnego.

Co jeszcze szkodzi zdrowiu naszych nóg?

Do głównych przyczyn dolegliwości bólowych nóg należą czynniki związane ze stylem życia (90% wskazań). Wśród najczęściej wybieranych odpowiedzi znalazł się brak ruchu (34%) oraz wskazanie na pozycję pracy – stojąca (28%) i siedząca (26%). Dla 22% badanych dolegliwości nasila także długie chodzenie (intensywny ruch), a najmniej (18%) odpowiedzi przypadło chodzeniu w butach na obcasie .Jak widzimy współcześnie kobiety bardzo często znajdują się w sytuacjach, które negatywnie wpływają na zdrowie ich nóg i problemy z krążeniem.

Styl życia to nie jedyny problem…

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na problemy z krążeniem może mieć wpływ także sposób, w jaki na co dzień się ubieramy. W odniesieniu do przedstawicielek korporacji warto zwrócić uwagę na obowiązujący tam dress code. W damskich garderobach znajdziemy w większości ciasne dżinsy, dopasowane spódnice i buty na obcasie. Niestety… zbyt mocno przylegające do ciała ubrania również mogą negatywnie wpływać na krążenie w naszych żyłach. Opinający materiał powoduje uciski, które znacznie ograniczają swobodny przepływ krwi. Po latach noszenia takiego stroju, mogą pojawić się problemy, z którymi boryka się obecnie ponad połowa Polek .

Czy to już PNŻ?

Póki objawy (takie jak ciężkie nogi, nocne skurcze, swędzenie) są mało uciążliwe, zdarza nam się je bagatelizować. Jednak, gdy ból zaczyna narastać i opuchnięte nogi to już codzienność, a nie tylko okazjonalna dolegliwość – zaczynamy odczuwać fizyczne i emocjonalne konsekwencje PNŻ. Dla wielu kobiet to głównie problemy ze snem (32%) i brak energii (30%). Także konieczność rezygnacji z noszenia sukienek/obcasów czy ograniczenia w wykonywanych aktywnościach (odpowiednio 29 i 26% wskazań) . Często także rezygnujemy z aktywnego spędzania wolnego czasu i realizacji swoich pasji. W efekcie tracimy poczucie atrakcyjności i pewność siebie, nierzadko doświadczając negatywnych emocji. W takich przypadkach – warto pomyśleć nad wsparciem dla naszego układu krążenia, by znów poczuć się pewnie, zdrowo i atrakcyjnie.

Co możemy zrobić dla naszego układu krążenia?

Sposobów na utrzymanie nóg w dobrej formie jest wiele. Do podstawowych należy oczywiście aktywność fizyczna. Bieganie, nordic walking, taniec, jazda na rowerze czy nawet codzienny marsz. Ruch pobudza krążenie, mięśnie zaczynają pracować, a stawy i ścięgna stają się bardziej elastyczne. Poza sportem warto pamiętać o odpowiednim ubiorze. Luźny i nieopinający materiał sprawi, że nasze ciało nie będzie uciskane, a co za tym idzie krążenie krwi będzie bardziej swobodne.

Rajstopy funkcyjne

Dla kobiet, które na co dzień noszą rajstopy wsparciem może być skorzystanie z modeli funkcyjnych np. Gatta Relax Medica, które również pomagają usprawnić pracę układu krwionośnego. Wspierają profilaktykę zdrowych nóg, przeciwdziałając obrzękom i uczuciu ciężkości. Gwarantuje to unikalny splot przędzy, który zapewnia stopniową kompresję na całej długości nóg, wspomagając prawidłowe krążenie.

Preparaty z diosminą

Jeśli jednak obserwujemy już u siebie pierwsze objawy przewlekłej niewydolności żylnej (m.in. ciężkie i opuchnięte nogi, nocne kurcze łydek), warto dodatkowo zadziałać zewnętrznie. Stosujmy preparaty ze zmikronizowaną diosminą. Diosmina, zawarta np. w kosmetyku w żelu Diosminex, to szybka ulga dla nóg.

informacja prasowa: 38 PR
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH