Ciśnienie po amerykańsku

Wcześniej rozpoczynając leczenie i prowadząc je bardziej agresywnie, amerykańscy lekarze osiągają lepsze od Europejczyków wyniki w leczeniu nadciśnienia – informuje pismo “Archives of Internal Medicine.”

Badania oparte na obserwacji klinicznej ponad 21 053 pacjentów z nadciśnieniem z USA i Europy Zachodniej przeprowadzili naukowcy z uniwersytetów Temple i Stanford oraz Univeresity of Chicago.

Okazało się, że w USA? 63 procent pacjentów ma dobrze kontrolowane nadciśnienie (to znaczy ciśnienie skurczowe nie przekracza u nich 140, zaś rozkurczowe – 90), natomiast we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii czy Francji takie parametry udaje się osiągnąć tylko u od 31 do 46 procent pacjentów.

Amerykańscy lekarze zaczynają podawanie leków przy niższych wartościach nadciśnienia tętniczego, a także chętniej zwiększają dawkę lub podają dodatkowe leki. Zachęcają ich do wytyczne ogłaszane przez organizacje kardiologiczne.

Zdaniem autorów w leczeniu nadciśnienia ważny jest nie tyle wybór konkretnych leków, co systematyczna kontrola ciśnienia tętniczego oraz wizyty u lekarza.

Choć wcześniejsze podawanie leków i ich bardziej agresywny dobór wydają się być droższe, amerykańskie podejście okazuje się mieć także korzystny skutek ekonomiczny – pomaga uniknąć kosztownych i niebezpiecznych następstw
nieleczonego nadciśnienia, które prowadzi do uszkodzenia serca, mózgu, nerek czy oczu.

4.4/5 - (219 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH