Bon z dwóch stron

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz powiedział, że popiera ideę bonu zdrowotnego, za który pacjenci ubezpieczaliby się i dzięki temu korzystali ze świadczeń zdrowotnych zawartych w koszyku świadczeń gwarantowanych. Zastrzegł jednak, że wprowadzenie tego pomysłu w życie nie leży w jego kompetencjach.

Minister zdrowia jest przeciwny pomysłowi.

“Andrzej Sośnierz jest nadal zwolennikiem i orędownikiem bonu zdrowotnego. Ale prezes NFZ nie jest właściwym organem do kierowania pomysłów, jak należy reformować służbę zdrowia” – informuje Sośnierz.

Szef NFZ podkreśla, że pomysł jest nowatorski nie tylko w Polsce, ale i w Europie, dlatego dyskusja nad nim “musi być rozważna, musi trochę potrwać i nie należy jej przyspieszać, bo można utopić tę ideę”. Spytany o to, jakie są sygnały z Ministerstwa Zdrowia odnośnie pomysłu i jakie w związku z tym są szanse na realizację idei, prezes Funduszu odparł, że “jednoznacznie nikt się od tego pomysłu nie odciął”.

Minister zdrowia Zbigniew Religa oświadczył, że nie popiera idei bonu zdrowotnego. “To nie jest dobry i mądry pomysł. Tak długo, jak ja będę ministrem, ta sprawa na pewno nie będzie brana pod uwagę” – zapewnił dziennikarzy Religa.

4.7/5 - (144 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH