Zwolnić

Bezoperacyjne leczenie guzów mózgu metodą Gamma Knife refundowane przez NFZ

Od 5 sierpnia 2011r. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje leczenie guzów mózgu bezoperacyjną metodą radiochirurgii stereotaktycznej stosowaną w Centrum Gamma Knife Allenort w Warszawie. Dzięki temu wielu pacjentów uniknie klasycznej operacji neurochirurgicznej, która wymaga otwarcia czaszki.
Na świecie ponad 50 tysięcy pacjentów rocznie leczonych jest tą precyzyjna, bezpieczną i komfortową metodą. Od 5 sierpnia 2011r. dzięki kontraktowi, który Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał z Centrum Radiochirurgii Allenort, metoda jest dostępna również dla pacjentów w Polsce.
Gamma Knife Perfexion – urządzenie neurochirurgiczne najnowszej generacji, które w trakcie wykonywanego zabiegu wykorzystuje promieniowanie gamma. Po uzyskaniu obrazu guza w rezonansie magnetycznym, ustalana jest dawka i sposób naświetlania. Pojedyncze wiązki promieni są nieszkodliwe dla tkanki przez którą przechodzą, jednak skumulowanie wielu wiązek w jednym miejscu powoduje zniszczenie patologicznych komórek tworzących guz. Punkty wymagające naświetlania odnajdywane są niezwykle precyzyjnie, z dokładnością do 10-tych części minimetra, co powoduje, że zniszczeniu ulega tkanka chora, a zdrowa pozostaje nienaruszona. Jest to bardzo ważny aspekt tego leczenia, ponieważ uniknięcie uszkodzenia zdrowych tkanek w trakcie klasycznej operacji jest praktycznie niemożliwe. Zabieg nie wymaga mechanicznej ingerencji wewnątrz czaszki, co minimalizuje skutki uboczne i powikłania pooperacyjne. Sam zbieg trwa od 20 minut do 2 godzin, a bezpośrednio po nim pacjent wraca do domu i prowadzi normalny tryb życia.
Zespół neurochirurgów Centrum Gamma Knife Allenort, pod kierunkiem prof. dr. hab. n. med. Mirosława Ząbka, do końca roku przeprowadzi zabiegi u 65 pacjentów.
Lista chorób, które można leczyć tą metodą dostępna jest na stronie: www.gammaknife.allenort.com
Wskazania do terapii Gamma Knife są ustalone podczas konsultacji pacjenta w Centrum Gamma Knife Allenort w Warszawie. Podstawą ustalenia zaleceń do takiej terapii jest ocena stanu pacjenta na podstawie dokumentacji nie starszej niż 3 miesiące. Zapisy na konsultacje do Centrum Gamma Knife Allenort odbywają się telefonicznie pod numerem (22) 259 10 00, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00. Do Centrum pacjent powinien zgłosić się z aktualnym skierowaniem od lekarza kierującego. Centrum specjalizuje się również w neurologicznej diagnostyce obrazowej z zastosowaniem rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.
Allenort jest grupą spółek medycznych z całkowicie polskim kapitałem. Zasadniczym zakresem działalności Grupy jest wysokospecjalistyczna medycyna, a w szczególności: kardiologia, kardiochirurgia, diagnostyka obrazowa i neuroradiochirurgia.

4.7/5 - (150 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH