Baha® 4 Attract – Pionierska operacja w Kajetanach

W Światowym Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach 30 października br. odbyła się pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej operacja wszczepienia implantu słuchowego typu Baha® 4 Attract. Operację przeprowadził prof. Henryk Skarżyński.

System Baha® 4 Attract umożliwia przekazywanie dźwięku do ucha wewnętrznego poprzez drgania kości czaszki, omijając uszkodzone lub niewykształcone od urodzenia fragmenty ucha zewnętrznego i środkowego. Jest to innowacyjne rozwiązanie rekompensowania niedosłuchów przewodzeniowych, niedosłuchów mieszanych i jednostronnej głuchoty odbiorczej skierowane do pacjentów, którzy nie mogą skorzystać z dotychczas istniejących rozwiązań ze względów medycznych i estetycznych.

–Rozwiązanie to jest dedykowane przede wszystkim osobom z niewykształconą małżowiną uszną i przewodem słuchowym zewnętrznym, oraz/lub uchem środkowym, a także z jednostronną głuchotą oraz przewlekłymi zapaleniami ucha, których następstw nie można usunąć w typowo przeprowadzanych operacjach rekonstrukcyjnych – wyjaśniał prof. Skarżyński przed operacją.

W porównaniu do dotychczasowych rozwiązań, implant Baha® 4 Attract potrzebuje mniej miejsca w kości skroniowej, co otwiera nowe możliwości dla pacjentów z różnymi typami wad wrodzonych, przede wszystkim dla dzieci. System ten minimalizuje ryzyko komplikacji pooperacyjnych związanych z przezskórną penetracją przez tytanowy implant i jest w szczególności zalecany pacjentom ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia tego typu komplikacji oraz pacjentom ceniącym sobie najlepszy efekt kosmetyczny.

Innowacyjność rozwiązań zastosowanych w systemie Baha® 4 Attract pozwala także na zwiększenie transmisji dźwięku nawet o 24 dB HL w porównaniu z innymi systemami tego typu.

–Cieszę się, że jest to już trzecia pionierska operacja, którą wykonujemy w ciągu nieco ponad roku od otwarcia Światowego Centrum Słuchu – powiedział prof. Henryk Skarżyński. – Tworząc Centrum chciałem, aby jego działalność kliniczna dała niespotykane dotychczas korzyści polskim pacjentom, którzy mają dostęp – często jako pierwsi w Europie lub w świecie – do najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii medycznych (…) – dodał.

(Źródło: ifps.org.pl)

4.3/5 - (121 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH