Badania słuchu u dzieci w Afryce Zachodniej

Specjaliści ze Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach przeprowadzili pilotażowe przesiewowe badania słuchu u dzieci w wybranych szkołach w Afryce Zachodniej. Otrzymane wyniki ujawniły wyższy odsetek dzieci z zaburzeniami słuchu niż w innych krajach świata. Dzieci mają zostać objęte opieką otolaryngologiczną przez miejscowych lekarzy.

Pracownicy Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach zostali zaproszeni przez przedstawicieli rządu Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy przy okazji odbywającego się w 2013 r. w Warszawie Szczytu Klimatycznego COP-19 odwiedzili Kajetany.

Pilotażowe przesiewowe badania słuchu u dzieci szkolnych są kontynuacją działań podjętych podczas prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Uzgodniono wówczas, że Instytut będzie koordynował jeden z priorytetów Ministerstwa Zdrowia. Został on przyjęty przez ministrów zdrowia krajów członkowskich w Konkluzji Rady UE i dotyczył wczesnego wykrywania i leczenia zaburzeń komunikacyjnych u dzieci, w tym z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i narzędzi e-zdrowia.

Wyniki pilotażowego programu oraz osiągnięcia Światowego Centrum Słuchu IFPS i stosowane w nim podczas operacji poprawiających słuch procedury chirurgiczne, zaprezentowane zostały na specjalnie zorganizowanej polsko-senegalskiej konferencji otorynolaryngologicznej, w której udział wzięło ponad 60 specjalistów z Dakaru i innych miast.

Reprezentacja Światowego Centrum Słuchu wzięła również udział w konferencji medycznej zorganizowanej przez Towarzystwo Otorynolaryngologiczne Wybrzeża Kości Słoniowej (SIORL), Uniwersytet Cocody oraz Szpital Uniwersytecki Yopougon w Abidżanie.

(Źródło: rynekzdrowia.pl)

4.6/5 - (189 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH