Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Amerykanie jak myszy

Tłuste jedzenie, syrop kukurydziany zawierający fruktozę i brak ruchu – czyli tryb życia typowy dla przeciętnego Amerykanina – prowadzą już po czterech tygodniach do pojawiania się u myszy stłuszczenia wątroby oraz pierwszych
objawów cukrzycy typu II – informuje serwis “EurekAlert”.

Zespół prof. Brenta Tetri z Saint Louis University Liver Center zbadał wpływ na myszy diety zawierającej 40 procent tłuszczu (tyle zawiera typowy hamburger czy cheeseburger), uzupełnionej zawierającym dużo fruktozy syropem kukurydzianym (syrop kukurydziany jest stosowany do słodzenia napojów gazowanych i
niektórych soków owocowych).

Ilość fruktozy dostarczana myszom odpowiadała mniej więcej ośmiu puszkom napoju (niektórzy ludzie naprawdę tyle go wypijają).

Myszy nikt nie zmuszał do jedzenia – podobnie jak klienci amerykańskich barów i restauracji szybkiej obsługi, mogły jeść, ile chciały. Według Tetriego pod wpływem fruktozy zwierzęta później odczuwały nasycenie.

Podobny eksperyment przeprowadził na sobie autor głośnego filmu “Supersize me” (2004), Morgan Spurlock. Po miesiącu stołowania się u McDonaldsa przytył 12 kilogramów, jego kondycja fizyczna się pogorszyła, a poziom cholesterolu we krwi wzrósł.

U co ósmego amerykańskiego dziecka można stwierdzić stłuszczenie wątroby – wprawdzie odwracalne, ale wymagające poważnych zmian diety i stylu życia.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH