Aktywni pracownicy są bardziej efektywni

Osoby aktywne fizycznie są nie tylko zdrowsze, ale też efektywniej pracują. Nawet krótki spacer w godzinach pracy poprawia koncentrację i pobudza kreatywność. Badania pokazują, że najbardziej innowacyjne pomysły powstają właśnie wtedy, gdy pracownicy są oderwani od swoich właściwych obowiązków.

Badania przeprowadzone przez naukowców z University of California w Irvine, San Raffaele Scientific Institute w Mediolanie czy Flinders University w Adelajdzie dowodzą, że aktywność fizyczna wpływa na pracę mózgu, wspomaga proces uczenia się, zapamiętywania, więc może mieć duży wpływ na efektywność rozwiązywania problemów i wspomagać pomysłowość.

Pionierami różnych niestandardowych form relaksu i aktywności ruchowej w pracy są oczywiście firmy amerykańskie, takie jak: Google, Facebook czy Best Buy. Pracownicy najpopularniejszej przeglądarki internetowej na świecie mogą w godzinach pracy pograć w ping ponga, bilard, piłkarzyki lub gry komputerowe, a nawet skorzystać z dotowanych masaży. Efekt jest taki, że najlepsze i najbardziej innowacyjne pomysły powstają właśnie wtedy, gdy są oni oderwani od właściwych obowiązków.

W Polsce takie rozwiązania nie są jeszcze zbyt popularne, ale pojawiają się już pierwsze jaskółki. Coraz popularniejsze, głównie w dużych korporacjach, stają się pokoje chwilowego relaksu. Pojawiają się także bardziej odważne pomysły – firma Young Digital Planet z Gdańska umożliwia pracownikom kilka razy w tygodniu, w czasie ich pracy, podejmowanie różnych form aktywności na świeżym powietrzu. Spacer, jazda na rolkach czy nordic walking – wszystko to ma pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i, w konsekwencji, efektywność pracowników.

(Źródło: zdrowie.wieszjak.pl)

4.8/5 - (272 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH