Andrzej Włodarczyk doradcą Ruchu Palikota

Nowym ekspertem Ruchu Palikota w zakresie ochrony zdrowia został Andrzej Włodarczyk, wiceminister zdrowia w okresie, gdy resortem kierowała Ewa Kopacz. Włodarczykowi zaproponowano także wstąpienie do ugrupowania Janusza Palikota, jednak w tej sprawie decyzja jeszcze nie zapadła.

  • Współpraca z partią Janusza Palikota daje mi możliwość występowania na szerszym forum z propozycjami konkretnych rozwiązań. Są one wynikiem moich przemyśleń i wieloletnich doświadczeń, które zdobyłem pełniąc różne funkcje – mówił Włodarczyk podczas konferencji prasowej.

Według niego w Polsce potrzebny jest koszyk świadczeń gwarantowanych, który otwierałby możliwość funkcjonowania rynku dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

Kolejną kwestią wymagającą uregulowania jest ustawa o zdrowiu publicznym. Włodarczyk przypomniał, że przygotował taką ustawę, wzorując się na rozwiązaniach australijskich. Wymaga ona jedynie drobnych poprawek.

Andrzej Włodarczyk jest przeciwnikiem podziału NFZ na 16 samodzielnych jednostek i przekazania w gestię wojewodów spraw związanych z ustalaniem potrzeb zdrowotnych. – Tym bardziej, że nie ma wiarygodnych danych epidemiologicznych. Te które są, zostały zafałszowane pod kontrakty z NFZ, na przykład pod ostre zespoły wieńcowe, które Fundusz najlepiej opłaca – stwierdził nowy doradca RP.

Ekspert Ruchu Palikota zastrzegł, że program dotyczący ochrony zdrowia będzie dopiero tworzony i uwzględni opinie i postulaty partii, z którymi RP prowadzi rozmowy w sprawie współpracy.

Andrzej Włodarczyk ujawnił też, że choruje na raka. – Zamierzam wygrać z nowotworem. Obecnie, jako pracownik Instytutu Reumatologii w Warszawie, przebywam na zwolnieniu lekarskim – wyjaśnił.

(Źródło: rynekzdrowia.pl)

4.4/5 - (276 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH