Aby do zimy!

Aby do zimy!


Zimą już będziemy po… Po rocznicy katastrofy smoleńskiej, po ogłoszeniu polskiego raportu w sprawie przyczyn tej katastrofy, po beatyfikacji Jana Pawła Wielkiego, po przejęciu prezydencji w Unii Europejskiej i po wyborach parlamentarnych. Zimą będziemy już w innej Polsce, ale zanim się w niej obudzimy, musimy przetrwać wszystkie wymienione wydarzenia.

Rocznica katastrofy smoleńskiej wywoła ogromne emocje. Wrócą tragiczne wspomnienia i rozgorzeje na nowo konflikt między trzecią i czwartą RP. Wspólne przeżywanie rocznicy nie będzie nam dane, bo ta katastrofa wypiętrzyła zbyt wielkie fale nienawiści. Mimo iż zginęli w niej przedstawiciele wszystkich sił politycznych, to wydarzenie nie zbliżyło Polaków. Wręcz przeciwnie – poróżniło nas jeszcze bardziej. Koszmarem będzie również ogłoszenie wyników polskiego śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy. Polska wersja wywoła ogromne emocje, bo nie odkryje niczego innego niż to, co stwierdzili Rosjanie, ale będzie zawierała również uwagi co do pracy kontrolerów lotu ze Smoleńska. To wywoła wściekłość zwolenników teorii spiskowych. Jednocześnie wskaże instytucje oraz ludzi odpowiedzialnych za katastrofę i rozpocznie się korowód wzajemnych oskarżeń, zarzutów i protestów. W pełnej pogardy i nienawiści atmosferze będziemy świętowali beatyfikację Karola Wojtyły.

Później, w czasie kampanii wyborczej, wszystkie polskie demony ożyją jeszcze raz i będą miały wpływ na wynik głosowania. Świat też doleje oliwy do ognia w polskim piekle. Bo światowa gospodarka i finanse balansują na cienkiej i rozchwianej linie. Drogie paliwa na skutek kryzysu na Bliskim Wschodzie, drożejąca żywność, napięcia w strefie euro – to wystarczy, żeby podsycić ogień naszej wewnętrznej kłótni.

W tym wszystkim nie zauważymy nawet, jak wiele się zmieni na dobre. Nie dostrzeżemy, ile przybędzie zrealizowanych inwestycji, które trwale poprawią jakość życia w Polsce. Nie będziemy mieli czasu ani siły, żeby dostrzec, ile się uda w tym czasie zrobić dobrego. Kraj znowu rozwinie się zupełnie niepostrzeżenie. Jednak gdy nadejdzie wreszcie zima, tak czy owak będziemy już po… I miejmy nadzieję, że zimą zacznie się czas spokoju, dobrobytu i szybkiego rozwoju. I że potrwa to co najmniej kilka lat. Potrzebujemy ich bardzo i chyba już na nie zasłużyliśmy.

20.03.2011

4.7/5 - (74 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH