Żyj długo i szczęśliwie

Najlepsi gracze w krykieta mają największe szanse na długie życie.

Angielscy naukowcy przyjrzeli się życiu 418 angielskich graczy w krykieta z lat 1878-1963. Okazało się, że im częściej grali w reprezentacji podczas międzynarodowych meczy, tym dłużej żyli, a uczestniczący w większości takich meczy żyli wyraźnie dłużej od występujących w nich sporadycznie.

Wygląda więc na to, że pełna sukcesów kariera sportowa może polepszać zdrowie i wydłużać życie – przynajmniej w przypadku krykieta.

Wcześniejsze badania sugerowały, że ludzie o niskim statusie częściej są słabego zdrowia – być może z powodu stresu i frustracji. Prawdopodobnie zachodzi także odwrotna zależność – powodzenie przedłuża życie.

Jak pisze “British Journal of Sports Medicine” znaczenie może mieć zarówno sama sława i satysfakcja, jak i możliwość otrzymania lepszej pracy po zakończeniu sportowej kariery.

Można by przypuszczać, że czołowi sportowcy żyją dłużej, bo są po prostu zdrowsi od rywali – jednak w przypadku graczy występujących w reprezentacji rzadko bądź często fizyczne różnice nie sa znaczące.

5/5 - (47 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH