„Złoty OTIS 2012” w Kijowie


W dniach 29-31 marca Nagroda Zaufania „Złoty OTIS” po raz pierwszy zagościła na Ukrainie.
30 marca odbyła się ceremonia wręczenia Honorowych Nagród Zaufania ukraińskim laureatom. Uroczystości towarzyszyła międzynarodowa konferencja naukowa „Cukrzyca – międzynarodowy problem cywilizacyjny”. Zapowiedziano także polsko-ukraińską społeczną akcję badań profilaktycznych „Cukrzyca. Wygrajmy razem!”.

Galę wręczenia statuetek prowadzili dr Lev Prystupiuk – dyrektor ukraińskiej Kapituły Nagrody oraz Paweł Kruś – twórca Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”. W skład Kapituły Nagrody Zaufania na Ukrainie weszli: dr Mykola V. Gulchiy, prof. Wolodymyr I. Pańkiw, prof. Anatolij S. Swincicki, prof. Danylo Y. Krywczenia, prof. Witalij H. Majdannyk, prof. Wiktor I. Stepanenko, prof. Marianna I. Naumowa, prof. Georgij M. Wojtenko, prof. Oleksandr M. Prystupiuk, Ludmiła I. Petrenko oraz dr Lew O. Prystupiuk Honorowe Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” przyznane przez kijowską Kapitułę Nagrody odebrało w Kijowie ośmiu laureatów:

  • prof. Anatolij V. Rudenko – za postępy w chirurgicznym leczeniu choroby wieńcowej u pacjentów z cukrzycą,
  • prof. Oleksandr M. Prystupiuk – za charytatywną działalność na rzecz pacjentów chorych na cukrzycę na Ukrainie i za granicą, oraz za popularyzację wiedzy medycznej wśród diabetyków,
  • Jerzy Konik – za organizację cyklicznych akcji charytatywnych „Serce dla serca” inspirowanych polską Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy,
  • Lidia V. Polutsyganowa – za opracowanie i wdrożenie programu nauczania i socjalizacji dzieci chorych na cukrzycę w Szkole-Sanatorium dla Dzieci Chorych na Cukrzycę w Dniepropietrowsku,
  • L. I. Petrenko, redaktor naczelny miesięcznika medycznego „Diabetik” (jedynego na Ukrainie magazynu popularno-naukowego o cukrzycy) – za dwudziestoletnią działalność edukacyjną na rzecz chorych na cukrzycę i ich rodzin,
  • dr Mykola V. Gulchiy z Miejskiego Centrum Endokrynologii w Kijowie – za wkład w leczenie, rehabilitację i edukację chorych na cukrzycę na Ukrainie,
  • prof. Ingetta V. Bagdasarova – za opracowanie i wdrożenie programu leczenia chorób nerek u dzieci,
  • Jewgenij Gawlowskyj (kategoria media i zdrowie) – redaktor naczelny magazynu „Chreszczatyk” – za popularyzację wiedzy medycznej wśród pacjentów.

Delegacja z Polski
Podczas ceremonii zostali zaprezentowani również laureaci Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2012” wybrani przez polskich konsumentów. Były wśród nich m.in. produkty firm Berlin-Chemie/Menarini, Oceanic, Lek-am i Ewofarma.

Ceremonię uświetnili swoją obecnością: dr Henryk Litwin – ambasador RP na Ukrainie, dr Andrzej Włodarczyk i dr Jarosław Pinkas – byli wiceministrowie zdrowia, dr Grzegorz Kucharewicz – prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, prof. Grażyna Rydzewska – krajowy konsultant ds. gastroenterologii, dr Elżbieta Puacz – prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych oraz kilkunastu dziennikarzy na czele z Jadwigą Kamińską i Małgorzatą Wiśniewską – laureatkami dziennikarskich Nagród Zaufania.

Międzynarodowa konferencja naukowa
W Kijowie odbyła się również specjalnie przygotowana przez Kapitułę Nagrody Zaufania międzynarodowa konferencja „Cukrzyca – międzynarodowy problem cywilizacyjny”.

Wykłady wygłosili m.in.: prof. Martin Füchtenbusch – dyrektor Centrum Diabetologicznego Marienplatz w Monachium, prof. Alexey V. Zilov z Kliniki Endokrynologicznej w Moskwie, prof. Anatoliy S. Svintsitskiy – prorektor Uniwersytetu Medycznego w Kijowie, prof. Vitaliy G. Majdannyk – główny pediatra Ukrainy, prof. Bolesław Rutkowski – konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii, prof. Grażyna M. Rydzewska – konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii oraz dr Ewa Chromniak-Przybyła – dyrektor AA Therapy Oceanic. Poruszono m.in. takie zagadnienia jak: sytuacja chorych na cukrzycę w Polsce i na Ukrainie, patogenetyczny związek między cukrzycą a onkogenezą, znaczenie hemoglobiny glikowanej w diagnostyce i leczeniu cukrzycy.
Konferencję naukową zorganizowano dzięki pomocy firmy Berlin Chemie/Menarini.

„Cukrzyca. Wygrajmy razem!”
Konferencja naukowa była przygotowaniem do pierwszej w historii Polski i Ukrainy akcji społecznej „Cukrzyca. Wygrajmy razem!”. W ramach tej akcji będą przeprowadzane badania przesiewowe pod kątem cukrzycy z wykorzystaniem metody HbA1c. Pozwala ona na określenie poziomu hemoglobiny glikowanej w ciągu trzech miesięcy wstecz od momentu przeprowadzenia testu.
Partnerem strategicznym społecznej akcji profilaktycznej „Cukrzyca. Wygrajmy razem!” na Ukrainie będzie firma Synevo Ukraine, która przeprowadzi 2500 testów w swoich laboratoriach w Kijowie, Lwowie, Charkowie, Dniepropietrowsku, Sewastopolu i Symferopolu. W Polsce badanie z wykorzystaniem dwóch tysięcy testów A1CNow+ przeprowadzi w firma Bayer Polska. Akcja „Cukrzyca. Wygrajmy razem!” odbędzie się w drugiej połowie kwietnia.

Pierwsza edycja Nagrody Zaufania na Ukrainie pokazała, jak „Złoty OTIS” od dziewięciu lat z powodzeniem funkcjonuje w Polsce, gdzie przyczynia się do integracji środowisk medycznych, farmaceutycznych, konsumenckich i mediów.

Galeria zdjęć z ceremonii – OBEJRZYJ

Dodatkowe informacjie: www.goldenotis.com

4.5/5 - (152 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH