Zła reakcja

Każdy lek może wywołać niepożądaną reakcję alergiczną. Temu zjawisku niewątpliwie sprzyja pojawianie się nowych farmaceutyków na rynku i ich powszechna dostępność.

W czasie trwania choroby, choćby przeziębienia, dzieci wymagają intensywnej opieki rodziców i wyjątkowej troski oraz dbałości o przyjmowanie zaleconych leków. Zastosowanie odpowiednich preparatów pozwala na szybkie zwalczenie infekcji. Zwykle jednak mają one “dziwny” smak i ich zażycie nie wiąże się z niczym przyjemnym.

Leki najczęściej mają w swoim składzie dużą ilość dodatków, czyli substancji obcych. Substancje te dopuszcza się do wytwarzania środków leczniczych, jeśli ma to uzasadnienie technologiczne i pod warunkiem, że nie są niebezpieczne dla dzieci. Stosowanie substancji dodatkowych do leków wywołuje pewne negatywne emocje społeczeństwa, ale jednocześnie oczekuje się możliwości dłuższego przechowywania leku, łatwiejszego przygotowania do spożycia, lepszego wyglądu, ładnego koloru, smaku i zapachu.

Substancja dodatkowa do leku definiowana jest jako “każda substancja zazwyczaj sama nie spożywana jako żywność i nie używana jako typowy jej składnik”. Najwyższe ryzyko reakcji niepożądanej na dodatki do leku występuje przy jego miejscowym stosowaniu na skórę, a najrzadziej uczulają leki podane doustnie.

Pełny tekst artykułu znajdą Państwo w majowym numerze “Managera Apteki”.

4.8/5 - (59 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH