W ubiegłym roku wydaliśmy niemal 300 milionów złotych na leki przeciwbólowe. Pewnie ich nadużywamy, ale czy łatwo zaakceptować ból głowy, brzucha albo kręgosłupa?
Jak pisze “Poradnik Domowy”, lekarze potwierdzają, że z bólem trzeba walczyć. W popularnym od lat powiedzonku, że “kiedy 40-latek budzi się rano i nic go nie boli, to znaczy, że nie żyje”, jest sporo prawdy. Jak bowiem wynika ze statystyk, na które powołuje się miesięcznik, 90% dorosłych przynajmniej raz w miesiącu odczuwa jakieś dolegliwości. Kobiety częściej skarżą się na bóle brzucha (w tym również menstruacyjne), migrenowe i kręgosłupa, natomiast mężczyźni na bóle mięśni oraz głowy.
Ból powoduje, że jesteśmy ciągle zmęczeni, ponieważ kiedy jest przewlekły nie pozwala nam wypocząć. Źle czujemy się w pracy, ale nie możemy także w pełni się zrelaksować, wypocząć czy cieszyć się czymkolwiek.
Nie dajmy się więc “zwalić bólowi z nóg” i rozsądnie stosujmy leki przeciwbólowe czy domowe kuracje. Kiedy to nie pomaga, należy udać się po pomoc do specjalisty. Miesięcznik przytacza mądre słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych Benjamina Franklina: “Jeśli kochasz życie, nie trać czasu na ból, bo z czasu składa się życie”. (st)
Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!
To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.
ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU
Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.