Wspaniały sen to zasługa natury?

Przeciętny człowiek przesypia średnio 1/3 swojego życia. Warto więc zadbać, by nie był to czas stracony, a poświęcony przede wszystkim na regenerację sił i odpoczynek dla ciała i umysłu. Jak zapewnić sobie wspaniały sen? Postawić na naturę!

Kłopoty ze snem mogą wynikać nie tylko z problemów zdrowotnych. Często komplikacje związane z zasypianiem wiążą się z nieodpowiednio dobranym materacem. Tworzywa sztuczne wykorzystywane przy masowej produkcji łóżek nie sprzyjają komfortowemu odpoczynkowi. Niektóre właściwości naturalnych materiałów są tak niepowtarzalne, że nie sposób zastąpić ich syntetykami. – Jeszcze do niedawna świadomość społeczeństwa dotycząca środowiska naturalnego nie była zbyt istotną kwestią. Musimy zdawać sobie sprawę, że to co naturalne, zawsze jest najlepsze. Nie tylko dla naszego komfortu ale również dla środowiska. – mówi Piotr Kadłuczka, Menadżer ds. rozwoju marki w salonie szwedzkich łóżek Hästens.

Wybór łóżka nie powinien być pochopną decyzją. Warto zapoznać się z wyjątkowymi właściwościami naturalnych materiałów, używanych podczas produkcji łóżek firmy Hästens:

Końskie włosie
Końskie włosie posiada swój własny, niezwykle efektywny, system wentylacji. Wilgoć przechodzi przez pasma z otworami tak szybko, że gdy zmoczysz włosie i potrząśniesz je, natychmiast wysycha. Konie mają swój własny system klimatyzacji, dzięki któremu pozostają suche podczas letnich upałów. Właściwość szybkiego osuszania jest doskonała dla materaca, gdyż temperatura ciała często przekształca się w wilgoć w postaci potu.

Bawełna
Bawełna ma zdolność do wentylowania i wchłaniania potu i wilgoci. Pot, który skóra wydziela w ciągu nocy to w 98 procentach woda, która z łatwością odparuje, jeśli łóżko i pościel będzie miała zdolność oddychania. Ciało pozostanie suche i z poczuciem komfortu, ponieważ przez całą noc będzie przebywało w temperaturze, która jest dla niego właściwa. Zapewnia to lepszy sen.

Wełna
Czysta, nowa wełna używana jest jako wypełniacz. Wełna jest ważnym komponentem w membranie, która reguluje temperaturę łóżka i zapewnia niewiarygodną wygodę. Jako że wełna ma zadziwiającą zdolność ogrzewania i chłodzenia, działa ona jako jednostka naturalnej kontroli klimatu łóżka. Ciało pozostaje suche a łóżko zachowuje właściwą temperaturę.

Len
Len łączy siłę, elastyczność i zdolność absorbowania wilgoci. Użycie lnu pod i pomiędzy systemami sprężynowymi, a w niektórych przypadkach pod sprężynami zapewnia odpowiednią elastyczność materaca. Lniana wyściółka jest bardzo trwała, poza tym minimalizuje i odwraca kierunek elektryczności statycznej.

Sosna
Rama łóżka musi być niezwykle silna i stabilna. Najbardziej wytrzymałe ramy budowane są z solidnej sosny z północnej Szwecji. Wszystkie drewniane listwy łóżka spoczywają na silnych zewnętrznych belkach lub są umieszczane w wyciętych w nich wyżłobieniach. Listwy są mocowane w taki sposób, że rama łóżka zyskuje jeszcze większą siłę i stabilność. Tak skonstruowane łóżko jest także niezwykle ciche.

Stal
Opatentowany system sprężynowy Hästens w połączeniu ze szwedzkimi sprężynami, czyni łóżka niezwykle delikatnymi na powierzchni i zapewnia wygodę. System taki sprawia, że każda sprężyna może poruszać się niezależnie od pozostałych, tworząc najbardziej giętkie i sprężyste łóżko. Sprężyny użyte w łóżkach Hästens są produkowane w Szwecji i odznaczają się najwyższą jakością.

Puch
Zasypianie w puchowych poduszkach i kołdrach trudno porównać do czegokolwiek innego. Puch jako materiał wypełniający, pozostaje suchy i daje komfortowe ciepło przez cały rok. Puch jest naturalnym wypełniaczem, wypróbowywanym i sprawdzonym przez miliony lat. Izoluje i trzyma ciepło ciała, pozwalając jednocześnie wilgoci odparować. Spanie z puchowymi kołdrami i poduszkami zapewnia odpowiednią temperaturę i poziom wilgoci.

Hästens to szwedzka marka z blisko 160-letnią tradycją, produkująca najwyższej jakości łóżka, do których wypełnienia używane są jedynie naturalne materiały. Hästens działa na 25 rynkach i rozszerza stale swoją działalność. W kwietniu 2006 Hästens otrzymał nagrodę ‘Grand Export Prize’ przyznaną przez Jego Wysokość Króla Szwecji w ramach uznania za sukcesy, jakie odniosła firma.

4.4/5 - (139 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH