Trzecia Młodość Twojego Serca

„Trzecia Młodość Twojego Serca” to hasło, w myśl którego uwaga organizatorów koncentruje się na chorobach układu krążenia, których prawdopodobieństwo występowania wzrasta u osób po 60. roku życia. Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier już po raz trzynasty wyrusza w podróż po Polsce, oferując bezpłatne badania i konsultacje lekarskie w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego.

Wsparcia merytorycznego akcji udzieliły: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego, Polskie Forum Profilaktyki Chorób Układu Krążenia oraz Polskie Towarzystwo Gerontologiczne a także Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego .

Konsekwentnie od 2003 roku realizowana jest kampania, której celem jest podnoszenie świadomości Polaków w zakresie czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego i zagrożeń z nim związanych. Tegoroczna edycja w sposób szczególny dedykowana jest profilaktyce chorób układu krążenia u osób po 60. roku życia. Organizatorzy pragną zwrócić szczególną uwagę na ryzyko udaru u pacjentów zarówno ze zdiagnozowanym, jak też niewłaściwie kontrolowanym nadciśnieniem tętniczym. Udar mózgu jest trzecią pod względem częstości występowania, po chorobie niedokrwiennej serca i nowotworach, przyczyną zgonów na świecie.

Tagi: serce, trzecia młodość, zawał, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze Wiek a nadciśnienie tętnicze

fot. dzięku uprzejmości hin255 http://www.freedigitalphotos.net

5/5 - (119 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH