Trwają badania nowego środka antykoncepcyjnego

Spółka Gedeon Richter oraz firma Pantarhei pracują nad wprowadzeniem na rynek
nowego środka antykoncepcyjnego.

Spółki podpisały umowę licencyjną w celu wprowadzenia na rynek złożonego środka antykoncepcyjnego (ang. combined oral contraceptive, COC).  Badania kliniczne II fazy zakończyły się powodzeniem. Obecnie produkt jest gotów do dalszych badań klinicznych wymaganych, aby uzyskać dopuszczenie do wprowadzenia na rynek. Porozumienie obejmuje swoim zasięgiem Europę, Rosję, Amerykę Łacińską oraz Australię.

Gábor Orbán, Dyrektor Generalny Gedeon Richter:

Włączenie nowego złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego do naszej oferty jest elementem systematycznie i konsekwentnie prowadzonej strategii, która zakłada zapewnienie kobietom kompleksowej opieki w obszarze zdrowia.

Herjan Coelingh Bennink, Prezes Pantarhei Bioscience i pomysłodawca koncepcji ARC:

Gedeon Richter to właściwy partner dla Pantarhei Bioscience do wprowadzenie na rynek nowego doustnego środka antykoncepcyjnego. Ma on przywracać poziom androgenów (ang. Androgen Restored Contraception, ARC). Wieloletnie doświadczenie węgierskiej spółki w produkcji oraz sprzedaży środków hormonalnych gwarantuje naszej firmie świetlaną przyszłość dla nowej tabletki antykoncepcyjnej pierwszego wyboru.

Złożona doustna antykoncepcja ARC

Opracowywanym produktem leczniczym jest złożony doustny środek antykoncepcyjny. Zawiera on 30 µg etynyloestradiolu, 150 µg lewonorgestrelu i 50 mg DHEA w każdej tabletce. ARC stanowi nowatorską metodę doustnej antykoncepcji opracowaną i chronioną patentem przez Pantarhei. Jej wskazaniem medycznym jest przywrócenie funkcji seksualnych.  Szczególny nacisk kładzie na przywrócenie pożądania i pobudzenia seksualnego. Ma również zapobiegać zaburzeniom nastroju. Możliwe jest to dzięki dodaniu DHEA, naturalnego ludzkiego androgenowego hormonu nadnerczy. Po spożyciu doustnym DHEA zostaje częściowo zmetabolizowany do testosteronu, którego poziom jest obniżony u płodnych kobiet przyjmujących tabletki antykoncepcyjne. Dzięki dodaniu 50 mg DHEA do tabletki poziom testosteronu jest normalizowany. Udokumentowane wieloletnie bezpieczeństwo niskich dawek DHEA u ludzi przekłada się również na bezpieczeństwo nowego produktu leczniczego.

informacja prasowa: Gedeon Richter Polska

Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH