Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawstwa jest obchodzony 14 czerwca. Ten dzień został ustanowiony w 2004 roku przez Światową Organizację Zdrowia. Dzień ten upamiętnia urodziny Karla Landstainera, który za odkrycie grup krwi w 1930 roku został uhonorowany Nagrodą Nobla.

14 czerwca (piątek) odbędzie się nietypowa akcja „Chcemy twojej krwi”. Tego dnia pod Pałacem Kultury i Nauki stanie autobus Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a w jego przedsionku uczestnicy akcji będą mogli przenieść się w scenerię serialu HBO „Czysta krew”. W godzinach od 9.00 do 17.00 każdy chętny będzie mógł oddać krew, a osoby, które wezmą udział w akcji, otrzymają atrakcyjne nagrody związane z serialem. Na miejscu będzie można wykonać makijaż w stylu wampirycznym oraz zrobić sobie zdjęcie z obecnymi na miejscu wampirami. Osoby, które przyjdą w przebraniu stylizowanym na wampira, także mogą liczyć na gadżety związane z serialem. W akcji oddawania krwi mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie.

Akcja „Chcemy twojej krwi” odbędzie się w Warszawie, pod Pałacem Kultury i Nauki od strony ul. Marszałkowskiej, w godz. 9.00-17.00.

4.4/5 - (317 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH