Suplementy na medal

Jak odróżnić wartościowe suplementy diety od tych mniej wartościowych? Zapytać Profesorów Famacji! Już po raz drugi grono ekspertów przystąpiło do merytorycznej oceny suplementów diety zgłoszonych do Nagrody Profesorów Farmacji. W tej edycji wyróżniono dwa produkty: Eye q i Kapilar .

Pacjentom trudno jest wybrać te suplementy diety, które są rzeczywiście godne polecenia i wyróżniają się na tle innych. Dlatego Zespół Ekspertów Nagrody Profesorów Farmacji przyznaje medale jedynie tym, które bezsprzecznie spełniają wszelkie standardy stawiane dobrym produktom. To znaczy tym, które są bezpieczne dla zdrowia oraz wywierają prozdrowotny wpływ na nasz organizm. Eye q i Kapilar spełniają te wymagania.

Eye q

Ten suplement diety zawiera naturalne wielonienasycone kwasy omega-3 EPA, omega-3 DHA i omega-6 GLA. Jest dostępny w dwóch postaciach: łatwych do połknięcia kapsułek oraz płynu o smaku waniliowym.

W składzie kapsułek znajdziemy: olej z ryb morskich o wysokiej zawartości EPA, olej z wiesiołka, naturalną witaminę E oraz żelatynę i glicerol, tworzące otoczkę kapsułki. Natomiast do płynu dodano olej słonecznikowy oraz aromat (naturalna wanilia). Eye q nie zawiera sztucznych barwników ani aromatów, środków konserwujących i słodzików.

Przeprowadzane badania kliniczne potwierdzają skuteczność stosowania Eye q u dzieci z takimi problemami, jak: dysleksja, rozwojowe zaburzenia koordynacji, zaburzenia koncentracji, nadpobudliwość, ADHD (w tym problemy z zaburzeniami uwagi i zachowaniem).

Innymi wskazaniami do zastosowania tego suplementu są: częste wahania nastroju, nadmierny lęk, trudności z zasypianiem i przebudzeniem oraz słabym widzeniem nocą, nadreakcją na jasne światło, rozmywaniem się liter podczas czytania.

Kapilar

Preparat ten ma właściwości przeciwutleniające, angioochronne, regenerujące, detoksykacyjne, przeciwzapalne. Oprócz tego sprzyja hamowaniu procesów utleniania lipidów błon komórkowych, przeciwdziała uszkadzającemu działaniu wolnych rodników, przedwczesnemu starzeniu się komórek organizmu.

Może być stosowany jako terapia wspomagająca w chronicznym niedotlenieniu mięśnia sercowego, dusznicy bolesnej, niewydolności serca i w zaburzeniach rytmu serca. Zaś w okresie rehabilitacji po przebytych wylewach krwi do mózgu i zawałach serca sprzyja normalizacji przenikliwości kapilarów oraz wyhamowuje rozwój miażdżycowych zmian w tkankach.

Kapilar polepsza funkcje nerwu wzrokowego, zwiększa ostrość widzenia, przyspiesza regenerację siatkówki oka po wylewach. Poprawia także oddychanie oraz aktywizuje wydalanie substancji toksycznych z pęcherzyków płucnych. Ma to szczególne znaczenie u osób narażonych na działanie substancji toksycznych (także u palaczy tytoniu).

dr n. farm. Grażyna Sygitowicz

4.8/5 - (37 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH