Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Stres u kobiet i mężczyzn

Z badań przeprowadzonych na uniwersytecie w Kalifornii wynika, że kobiety i mężczyźni inaczej reagują na sytuacje stresogenne.

Kiedy pojawia się zagrożenie, panowie najczęściej wycofują się z nieprzyjaznego terenu, a poziom hydrokortyzonu – jednego z hormonów stresu – gwałtownie u nich wzrasta.

U kobiet natomiast zaobserwowano pobudzenie struktur neuronowych, które odpowiadają za empatię oraz podwyższenie aktywności w głównym obszarze mózgu odpowiedzialnym za rozpoznawanie. Poczynione obserwacje – które potwierdził rezonans magnetyczny mózgu – stanowią odpowiedź na pytanie, dlaczego w obliczu zbliżającego się niebezpieczeństwa, kobiety zamiast uciekać, starają się nawiązać lub zacieśniać więzi z podmiotem zagrożenia. Przypuszcza się, że cecha ta mogła wykształcić się jako mechanizm obronny kobiet, zwiększający szanse na zachowanie przy życiu ich potomstwa. (aw)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH