Sterimar Cu na jesienny katar

Przez cały rok nasze nosy narażone są na różnego rodzaju zagrożenia. Zmagamy się z problemami alergicznymi (szczególnie wiosną i latem), toksycznymi (w dużych miastach), jak również z infekcjami bakteryjnymi, których nasilenie obserwujemy Jesienią. Odpowiedzią błony śluzowej na ten atak jest stan zapalny, obfita wydzielina z nosa i jego całkowita niedrożność. Reakcja zapalna nosa stanowi często pierwszy sygnał obrony organizmu.

Przewlekły, często ropny nieżyt nosa oraz nawracający nieustannie katar to zmora zarówno dzieci, jak i dorosłych. Obrzęk błony śluzowej powoduje, że oczyszczanie nosa staje się bardzo trudne. Stosowanie leków przeciwobrzękowych nie pozostaje bez wpływu na błonę śluzową, przynosi jedynie krótkookresowe rezultaty. Pomocne w takich wypadkach stają się “mechaniczne” metody oczyszczania nosa, najlepiej takie, które można stosować samodzielnie, bez obawy o uszkodzenie delikatnej śluzówki.

Całkowicie bezpiecznym i pozbawionym skutków ubocznych sposobem udrożniania nosa jest przepłukiwanie go roztworem wody morskiej w sprayu Sterimar.

Woda wzbogacona miedzią

Sterimar Cu to woda morska wzbogacona miedzią. Produkt polecany jest szczególnie w przypadkach przewlekłych, nawracających infekcji nosa- zwłaszcza jesiennych katarów. Miedź zawarta w preparacie działa bakteriobójczo, usuwa wolne rodniki oraz wzmacnia odporność błony śluzowej nosa.
Sterimar Cu przepłukuje jamę nosową, ograniczając tym samym zastój wydzieliny oraz rozmnażanie się bakterii.
Zwiększa jednocześnie skuteczność oczyszczania nosa przez rzęski, poprzez wzrost częstotliwości ich poruszania się.

Sterimar wzbogacony miedzią można stosować przez okres 10-15 dni, aplikując go 2-4 razy dziennie do każdego nozdrza. Opakowanie zawiera 50 ml preparatu, co wystarcza na ok. 150 aplikacji. Koszt: ok. 24 zł.

4.8/5 - (333 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH