Skutki niższej inteligencji

Osoby cechujące się niższym poziomem inteligencji częściej bywają nieszczęśliwe – wynika z badań opublikowanych w brytyjskim czasopiśmie „Psychological Medicine”.

Badania przeprowadzili naukowcy z University College w Londynie. Przeanalizowali oni dane z angielskiego sondażu Adult Psychiatric Morbidity Survey in England, w którym wzięło udział 6870 dorosłych ludzi. Wykazały one, że niska inteligencja często wiązała się z niższymi zarobkami i gorszym zdrowiem psychicznym, co z kolei sprzyjało byciu nieszczęśliwym.

Ankietowani odpowiadali na pytanie, jak czuli się w ostatnich dniach – bardzo szczęśliwi, szczęśliwi czy też niezbyt szczęśliwi. Najwięcej osób, które twierdziły, że były „bardzo szczęśliwe” miały IQ pomiędzy 120 a 129. Z kolei do bycia „niezbyt szczęśliwymi” najczęściej przyznawały się osoby z IQ pomiędzy 70 a 79.

Jak wynika z badań, mniej inteligentni nie tylko mniej zarabiają – gorszy jest również ich stan zdrowia i potrzebują pomocy w codziennym życiu – np. przy robieniu zakupów czy pracach domowych.

4.4/5 - (27 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH