Servier nagrodzone tytułem „Odpowiedzialnego Partnera”

Servier Polska zostało uhonorowane certyfikatem „Odpowiedzialny Partnera” polskiej gospodarki. Wyróżnienie jest efektem oceny ekonomicznego i społecznego wpływu jaki firma, jako inwestor zagraniczny, wywiera na Polskę.

Servier Polska jest jednym z pierwszych uczestników projektu Oceny Wpływu Inwestora Zagranicznego (OWIZ). Jest jednocześnie jedyną firmą farmaceutyczną, która poddała się audytowi w ramach tej inicjatywy. Aktywność Servier podlegała ocenie w czterech obszarach: gospodarka i zakorzenienie, kapitał ludzki, innowacyjność oraz ochrona środowiska i społeczność lokalna.

OWIZ łączy ocenę zaangażowania firmy w rozwój polskiej gospodarki oraz działań na rzecz środowiska i społeczności lokalnych. Uzyskany certyfikat „Odpowiedzialny Partner”to wyróżnienie dla firm, które w pozytywny sposób wpływają na rozwój Polski. Przyznaje je Polska Agencja Prasowa oraz Fundacja Republikańska.

dyrektor Generalna Servier, Joanna Drewla:

Polska jest dla nas jednym z kluczowych rynków. Jesteśmy na nim obecni od ponad ćwierć wieku – od 20 lat prowadzimy tutaj działalność produkcyjną, realizujemy i koordynujemy tutaj projekty badawcze, współpracujemy z ośrodkami akademickimi i klinicznymi. Myślę, że rezultaty Oceny Wpływu Inwestora Zagranicznego oraz tytuł „Odpowiedzialnego Partnera” są potwierdzeniem tego, jak wartościowym inwestorem w polską gospodarkę jest firma Servier. Szczególnie cieszy mnie fakt, że w projekcie pod uwagę wzięto także kapitał ludzki. Inwestycje w pracowników, dzielenie się globalnym know-how, tworzenie wysoko specjalistycznych miejsc pracy to nasze priorytety. W mojej ocenie nie może być mowy o innowacyjnej działalności jeśli nie traktuje się wiedzy, doświadczenia i inicjatywy swoich pracowników jako największej wartości w firmie.

Innowacyjny charakter i dbałość o pracowników

Servier uzyskało średnio 8.15 punktów na 10 możliwych. Ponadto w pierwszych dwóch obszarach jest liderem spośród wszystkich firm biorących udział w projekcie. Szczególnie wysokie noty firma uzyskała dzięki innowacyjnemu charakterowi prowadzonej działalności, a przede wszystkim inwestycjom w rozwój pracowników.

O projekcie OWIZ

Projekt „Odpowiedzialny Partner” realizowany jest wspólnie przez Polską Agencję Prasową oraz Fundację Republikańską. Zakłada on przeprowadzenie szczegółowej, dwuetapowej analizy działań inwestorów zagranicznych. Jej wstępnym elementem jest weryfikacja etycznych aspektów prowadzenia działalności, takich jak przejrzystość finansowa, ekologia, polityka konkurencyjna. Dopiero pozytywna weryfikacja umożliwia firmie wzięcie udziału w projekcie Oceny Wpływu Inwestora Zagranicznego.

Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH