Serce w samoobronie

Andrzej Lepper lada dzień pójdzie do szpitala, by przeprowadzić poważne badania zdrowotne. Jak twierdzą rozmówcy “Dziennika”, byłym wicepremierem ma się zająć sława polskiej chirurgii naczyniowej prof. Wojciech Noszczyk.

– Mam nadzieję, że w ciągu dwóch dni szef położy się do szpitala – mówi Mateusz Piskorski, rzecznik partii. Lepper zniknie ze sceny politycznej na niecały tydzień.

Lepper sam potwierdził, że ma nadmiar cholesterolu i w związku z tym udaje się do szpitala. – Być może będzie zrobiony jakiś zabieg – mówił oględnie w poniedziałkowym porannym wywiadzie dla radiowej “Jedynki”. Przyznał, że już wcześniej miał w szpitalu MSWiA wstawiane stenty, czyli miniprotezy wprowadzane do tętnicy w celu jej poszerzenia.

  • Jeżeli będę zmuszony zgodzić się na ten zabieg, to najpierw muszę przejść jeszcze pewne badania” – ujawniał Lepper.

    Niektóre źródła blisko związane z Lepperem twierdzą, jego stan jest poważny, chociaż on sam wielokrotnie zaprzeczał, by tak było. Specjaliści potwierdzają, że choroba wieńcowa, którą stwierdzono u Lepepra, może w efekcie prowadzić do zawału serca. Stres z pewnością nie jest wskazany przy tym schorzeniu, a ostatnio były wicepremier nie mógł narzekać na brak wrażeń.

    Piskorski nie chciał ujawnić, w którym szpitalu Lepper będzie leżał, zasłaniał się niewiedzą.

Jak ustalił “Dziennik”, najbliżsi współpracownicy Leppera osobiście skontrolują jego szpitalną izolatkę, a bezpieczeństwa byłego wicepremiera będzie strzegło BOR, co przysługuje mu do 11 sierpnia. Lepper ma leżeć w Szpitalu Bródnowskim na oddziale prof. Wojciecha Noszczyka.

Politycy Samoobrony zapewniają, że pobyt Leppera w szpitalu nie ma nic wspólnego z bieżącymi wydarzeniami ani z wysyłanymi w stronę szefa Samoobrony sygnałami od Jarosława Kaczyńskiego, by usunął się w cień. – Badania nie mają nic wspólnego z polityką” – zapewnia Krzysztof Filipek.

4.8/5 - (339 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH