Serce pani minister

Wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska przez ostatnie trzy dni przebywała na badaniach kontrolnych w Centrum Kardiologii w Aninie. Były to badania okresowe, którym poddaje się co roku w okresie wakacyjnym.

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów wicepremier miała przebywać na zwolnieniu lekarskim do końca tygodnia. Powrót Zyty Gilowskiej do obowiazków w Ministerstwie Finansów resort zapowiedział na poniedziałek 9 lipca.

Komunikat Ministertstwa Finansów ukazał się po publikacji “SuperExpressu” sugerującej, że zdrowotne kłopoty pani wicepremier mają związek z napietą sytuacją w kraju. Serce minister nie wytrzymało – napisał dziennik.

Lekarze i pielęgniarki domagają się podwyżek. Wszyscy chcą cudów od Zyty Gilowskiej, minister finansów. Ta drobna kobieta jeszcze niedawno była uznawana za polską Żelazną Damę. Ale do czasu. Gigantyczny stres i ciągłe życie pod presją musiało odbić się na jej zdrowiu – twierdzi gazeta.

Sprawa jest tym groźniejsza, że Zyta Gilowska walczy od ponad 40 lat z poważną wrodzoną wada serca.

  • Zyta nigdy o swojej chorobie nie mówiła. Bardzo współczuję jej, że jest w szpitalu – powiedziała reporterowi “SuperExpressu” Renata Rochnowska, posłanka Samoobrony, a prywatnie koleżanka z maturalnej klasy pani premier.

    O sercowych problemach Zyty Gilowskiej cała Polska dowiedziała się kilka miesięcy temu – przypomina gazeta. Stało się to przy okazji afery łapówkarskiej w szpitalu MSWiA w Warszawie. Gilowska wyznała wtedy dziennikarzom, że leczyła się tam na serce. Teraz trafiła do Kliniki Kardiochirurgii w Aninie. Przebywała na oddziale kardiochirurgii wśród pacjentów po poważnych operacjach na otwartym sercu.

Obecność pani premier była najpilniej strzeżoną tajemnicą szpitala. W pokoju pielęgniarek wśród danych innych pacjentów próżno szukać jej nazwiska. Jedynie na komputerze monitorującym przez całą dobę pracę serca dziennikarze zauważyli nazwisko pani premier. Gilowska jak i inni chorzy nosi cały czas przy sobie “mininadajnik”, z którego informacje o stanie jej serca trafiają prosto do dyżurki pielęgniarek.

4.6/5 - (241 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH