Seks poprawia sprawność intelektualną

Seks może poprawiać sprawność intelektualną – uważają amerykańscy naukowcy. Na razie potwierdziły to testy przeprowadzone na myszach.

To, że łóżkowe igraszki mają pozytywny wpływ na zdrowie, wiadomo od dawna. Redukują stres, przyczyniają się do intensywnego spalania kalorii i korzystnie działają na układ krążenia.

Okazało się, że oprócz tego seks pozytywnie wpływa na sprawność intelektualną. Udowodnili to naukowcy z Uniwersytetu Maryland w USA. Przeprowadzili oni na myszach badania, z których wynika, że częste stosunki płciowe zwiększają populację neuronów w obrębie hipokampu. I odwrotnie – u gryzoni zmuszonych do dłuższej seksualnej abstynencji obserwowano zmniejszenie aktywności tej części układu limbicznego (istotnego m.in. dla procesu zapamiętywania).

Hipokamp pełni ważną rolę w przenoszeniu informacji z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej, jego sprawne działanie przekłada się więc bezpośrednio na zdolności uczenia się.

Odkryciem amerykańskich naukowców (o ile znajdzie potwierdzenie u ludzi) powinny zainteresować się szczególnie pary w średnim wieku. Częstsze uprawianie fizycznej miłości mogłoby bowiem zmniejszyć u nich ryzyko rozwoju demencji. Samo rozwiązywanie krzyżówek, gra w szachy czy nauka języków obcych – mogą nie wystarczyć.

(Źródło: medexpress.pl)

4.3/5 - (92 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH