RWE Polska razem z Polską Koalicją na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy przeciwko RSM

Profilaktyka zakażeń HPV i raka szyjki macicy była tematem spotkania, jakie 17 września zorganizowała dla swoich pracowników firma RWE Polska. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Pracuj zdrowo i sportowo” poświęconego różnym tematom zdrowotnym.

Inicjatorem współpracy w zakresie wrześniowego spotkania była Fundacja MSD dla Zdrowia Kobiet. Organizatorów wsparł także Wojewódzki Ośrodek Koordynujący, którego przedstawicielki przybliżyły temat profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi.

W spotkaniu wzięły udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni, bo jak podkreślała w trakcie swojego wystąpienia Małgorzata Stelmach, rak szyjki macicy to problem nie tylko kobiet. Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) może być groźny również dla mężczyzn, powodując raka krtani, gardła lub jamy ustnej. Poza tym panowie powinni zachęcać swoje partnerki, żony, matki do dbania o własne zdrowie i profilaktykę, dlatego im więcej sami wiedzą na temat raka szyjki macicy i HPV, tym lepiej. Czasem wydaje nam się, że problem nas nie dotyczy, bo wiedza, jaką posiadamy, nie jest kompletna. Tymczasem wirus HPV i rak szyjki macicy może dotyczyć każdego. Nawet 80 proc. osób, które prowadzą aktywne życie seksualne będzie miało kontakt z tym wirusem.

Bardzo ważnym tematem, szeroko omówionym na spotkaniu, były badania cytologiczne, jako podstawowa metoda zmniejszania śmiertelności z powodu raka szyjki macicy. Ważne, aby cytologię pobierać w odpowiedni sposób, odpowiednią szczoteczką i najlepiej w gabinecie, który spełnia wysokie standardy. Od tego zależy, czy wynik będzie prawidłowy i wiarygodny.

Polska ma jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności z powodu raka szyjki macicy wśród krajów europejskich. Dlatego każda inicjatywa mająca na celu zmianę tych statystyk jest cenna. Zarządu RWE nie trzeba było długo przekonywać, aby zorganizować spotkanie na ten temat. Frekwencja i zainteresowanie ze strony pracowników RWE były ogromne, co tylko utwierdza w przekonaniu, że tego typu rozmowy są bardzo potrzebne.

(Źródło: koalicjarsm.pl)


4.8/5 - (351 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH