Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Przyjemne badanie prostaty

Naukowcy z Duke Cancer Institute dowiedli, że odtwarzanie muzyki klasycznej może uspokajać mężczyzn w trakcie poddawania ich zabiegowi biopsji prostaty.

Bardzo nieprzyjemne badanie, polegające na wprowadzeniu do odbytu sondy ultradźwiękowej oraz nakłuwającej prostatę igły sprężynowej, sprawia, że sam odgłos działających urządzeń wywołuje u badanych mężczyzn nieprzyjemne odczucia i duży stres. Naukowcy odkryli jednak, że założenie pacjentom na uszy słuchawek, które tłumiłyby odgłosy z zewnątrz, jednocześnie odtwarzając muzykę klasyczną, poważnie niweluje odczucia bólu i niepokoju związane z badaniem.

Potwierdziły to badania przeprowadzone na grupie 88 mężczyzn, których losowo podzielono na trzy grupy. Osobom w pierwszej grupie nie założono w ogóle słuchawek, w drugiej słuchawki tłumiące jedynie odgłosy z zewnątrz, natomiast w trzeciej puszczono muzykę Bacha.

Zarówno przed wykonaniem biopsji, jak i po, pacjentom zmierzono ciśnienie krwi. Okazało się, że słuchający muzyki mężczyźni mieli takie samo ciśnienie, jak przed wykonaniem badania.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH